امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41319
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 114
«غسان جعفر» رئیس کنگره ملی دموکراتیک لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، هدف غرب از تهدید به حمله ...

«غسان جعفر» رئیس کنگره ملی دموکراتیک لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت، هدف غرب از تهدید به حمله نطامی به سوریه را تغییر موازنه قدرت در عرصه میدانی خواند و علت این امر را پیروزی‌های ارتش سوریه بر گروهک‌های مسلح نبرد القصیر، الخالدیة، حمص و ریف دمشق برشمرد.

وی با اشاره به عزم دشمنان سوریه در هدف قرار دادن برخی مواضع استراتژیک ارتش سوریه از جمله مراکز پدافند هوایی،‌ فرودگاه‌ها و موشک‌ها و.. گفت: از آنجایی ائتلاف آمریکایی – غربی نمی‌تواند نظام اسد را سرنگون سازد، دشمنان سوریه قصد دارند از طریق حمله به این کشور، قدرت نظامی سوریه را به سود رژیم صهیونیستی تضعیف سازند.

جعفر، درباره پیامدهای هر گونه حمله نظامی به سوریه گفت: به طور خلاصه می‌گویم که این حمله پیامدهای وخیمی بر رژیم صهیونیستی و متحدانش دارد. زیرا اعضای محور مقاومت در منطقه دست بسته نخواهند ایستاد چون حمله به سوریه،‌ قلب محور مقاومت را هدف قرار می‌دهد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره چگونگی پاسخ سوریه به هر گونه حمله احتمالی، گفت: ‌پاسخ سوریه کوبنده خواهد بود به گونه‌ای که مقاومت آتش جبهه جولان را بر خواهد افروخت و موشک‌های سوریه تا قلب تل آویو خواهد رسید و به بسیاری از شهرها و مناطق نظامی و استراتژیک در فلسطین اشغالی خواهد رسید.

رئیس کنگره ملی دموکراتیک لبنان در پاسخ به سئوالی درباره پاسخ ایران و حزب الله به حمله احتمالی به سوریه، اظهار داشت که این امر به حجم حمله نظامی علیه سوریه و دامنه آن بر می‌گردد. ایران و حزب الله اجازه نمی‌دهند که موازنه قدرت در عرصه میدانی به نفع جبهه مخالف (نظام سوریه) تغییر داده شود.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها