امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41325
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 137
مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت‌: عده‌ای با اختصاص ارز مرجع به واردات خودروهای لوکس در حق واردات مواد‌غذایی و دارو ...

مصطفی افضلی‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت‌: عده‌ای با اختصاص ارز مرجع به واردات خودروهای لوکس در حق واردات مواد‌غذایی و دارو اجحاف کردند که پرونده این تخلف بزرگ بعد از بررسی کمیسیون اصل 90 به قوه قضاییه ارجاع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سئوال ما این است که با چه معیار و شاخص‌هایی مجوز استفاده از ارز مرجع به واردات خودروهای لوکس و گران‌قیمت داده شده است که همین خودروها با ارز مبادله‌ای و به قیمت آزاد در بازار به فروش رسیده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه برخورد با چنین تخلفاتی نه تنها بی‌اعتمادی ایجاد نمی‌کند بلکه اعتماد مردم را به نظام تقویت می‌کند، یادآور شد: باید با دانه درشت‌ها، رانت‌خوارها و افراد ویژه‌خوار برخورد صورت گیرد چرا که مصداق برخورد با متخلفان اقتصادی همین سوء استفاد‌ه‌کنندگان هستند.

افضلی‌فرد با بیان اینکه بخش بازرسی و نظارت ما باید منعطف به برخورد و مقابله با دانه‌درشت‌ها باشد، گفت: در امر به معروف و نهی از منکر نیز مشکل اساسی ما این است که به جای گرفتن یقه قدرتمندان یقه ضعفا را می‌گیریم.

وی بیان داشت: کدام عقل سلیم حکم می‌کند که به جای برخورد با پرونده 3 هزار میلیارد تومان اختلاس بخواهیم یقه بدهکارانی را بگیریم که سه چهار میلیون تومان بدهی دارند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: در دیدار اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس با رهبر فرزانه انقلاب نیز معظم له تاکید کردند هر زمان در مواجه با پرونده مسئولان اگر متوقف نشده‌اید، بدانید موفق عمل کرده‌اید اما اگر توقفی داشتید باید در اعمال و کردار خود بازنگری کنید.

افضلی‌فرد در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل تصریح کرد: در مقطعی از بحران‌های اقتصادی این کشور ارز مرجع را به جای اینکه به کالاهای اساسی اختصاص دهند به دلال‌ها اختصاص داده‌اند که به واردات کالاهای فاقد ارزش و اعتبار اقدام کند که ما از رئیس جمهور یازدهم خواسته‌ایم تا ضمن مقابله با نظام دلالی جلوی متضرر شدن اصناف و مردم را بگیرد.
انتهای پیام/62007/ط40/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار