امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4134
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۶
تعداد بازدید: 564
مسعود اعتمادیان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با اعتراض دیوان عدالت اداری به احیای دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: ابهاماتی ...

مسعود اعتمادیان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با اعتراض دیوان عدالت اداری به احیای دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: ابهاماتی وجود دارد و دیوان سوالاتی را مطرح کرده است که بیشتر در مورد موارد قانونی احیای دانشگاه است.

وی ادامه داد: یکی از این سوالات تشکیل نشدن هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران است که 2 روز پیش به دستور رئیس جمهور اعضای هیئت امنای دانشگاه انتخاب و منصوب شدند.

اعتمادیان درباره نامه دیوان عدالت اداری گفت: به هر حال افرادی شکایت کرده‌اند و دیوان محاسبات هم بر اساس اظهارات آنها نظرش را اعلام کرده است، اعتراض حق هر فرد است ولی احیای دانشگاه علوم پزشکی ایران قانونی بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، افزود: این دانشگاه تا 2 ماه آینده و تصویب بودجه خلاء قانونی دارد و در این مدت باید این خلاء ها را جبران کنیم، این در حالی است که در کمیسیون تلفیق مجلس، ردیف بودجه برای دانشگاه مطرح شده است که اگر تصویب شود بسیاری از خلاء های قانونی دانشگاه برطرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار فارس دیوان عدالت اداری در نامه ای به تاریخ 4 اردیبهشت امسال خطاب به طریقت منفرد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استناد به قانون برنامه توسعه پنجم که طی آن هر گونه ادغام و انحلال وزارتخانه‌ها و انحلال و جا به جایی موسسات و سازمانهای تابعه آنها متوقف اعلام شده است و هر گونه انحلال، انتزاع وزارتخانه ها و سازمانهای تابعه آنها را منوط به مصوبه مجلس دانسته است،‌ تصمیم شورای گسترش وزارت بهداشت مبنی بر احیا و انتزاع مجدد دانشگاه علوم پزشکی ایران از دانشگاه علوم پزشکی تهران را غیر قانونی اعلام کرده است.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ایران در آبان سال 1389 با دستور مرضیه وحید دستجردی، وزیر اسبق بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی تهران ادغام شد. واحدهای آموزشی و تحقیقاتی آن به این دانشگاه واگذار شد و مراکز خدماتی و بهداشتی- درمانی آن در استان تهران به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واگذار شد. ضمن اینکه با تشکیل دانشگاه علوم پزشکی البرز واحدهای تابعه این دانشگاه در استان البرز با دانشگاه علوم پزشکی البرز واگذار شد.

وزارت بهداشت در دوره جدید و مسئولیت حسن طریقت منفرد، وزیر بهداشت، مجدداً در پی درخواست جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و با تشکیل شورای گسترش این وزارتخانه و با رأی اعضای این شورا مجدداً رأی به احیا و انتزاع دانشگاه علوم پزشکی ایران داد. اما به علت اینکه طی دو سال گذشته دانشجویان ورودی این دانشگاه به عنوان دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران وارد دوره آموزش عالی شدند، تصویب کرد که این دانشجویان تا پایان دوران تحصیل دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تهران محسوب شده و مدرک خود را از این دانشگاه اخذ می‌کنند.
انتهای‌پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار