امروز : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 23
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41343
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار بتولی در تشریح مدیریت بر جرم گفت: لازمه مدیریت بر جرم، تعامل، همیاری و همکاری سایر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار بتولی در تشریح مدیریت بر جرم گفت: لازمه مدیریت بر جرم، تعامل، همیاری و همکاری سایر دستگاه ها است.

وی با اشاره به اینکه عامل اتصال تمامی سازمان‌های دخیل در پیشگیری از جرایم، پلیس آگاهی است، افزود: پلیس آگاهی به دلیل نوع ماموریت خود با مجرمان سرو کار دارد بنابراین از چگونگی شکل گیری جرم در مجرم و زمینه‌ها و بسترهای مختلف فردی و اجتماعی که فرد را تبدیل به مجرم می‌کند، آگاهی دارد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا، تاکید کرد: این پلیس می‌تواند با بهره گیری از اطلاعات پرونده‌ها در خصوص علل شکل گیری جرم و چگونگی تبدیل شهروند عادی به مجرم حرفه‌ای، اطلاعاتی را کسب کرده و با ارائه این اطلاعات به سازمان‌ها، نقش و کارکرد سازمان‌های همسو در ماموریت‌های تخصصی را در جرم زدایی و پیشگیری از جرایم جهت بدهد تا این پلیس بتواند همانند نخ تسبیح بین اجزای مختلف تولید امنیت، عمل کند.

بتولی، ادامه داد: این به معنای این نیست که پلیس آگاهی به تنهایی می‌خواهد وظایف تمامی سازمان‌ها را برعهده بگیرد که البته قادر به این کار نیست و تمایلی نیز ندارد اما تولید این اطلاعات انحصاراً در اختیار پلیس آگاهی است.

به گفته این مقام ارشد انتظامی، پلیس آگاهی می‌تواند از طریق رده‌هایی همانند اداره اجتماعی، تحقیقات و اداره حقوقی خود، توان دیگر سازمان‌های همسو را در راستای جرم زدایی از جامعه و کاهش جرائم به صورت هدفمند هدایت کند.

وی، با تاکید براینکه اطلاعات و تجربیات پلیس آگاهی علاوه براین به رده‌های مختلف ناجا کمک می‌کند تا در خلاء اطلاعاتی با جرائم به مقابله نپردازند، تصریح کرد: معاونت اجتماعی مانند پلی است که بین تجارب موجود در پلیس‌ها از یک طرف و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور از طرف دیگر ارتباط برقرار می‌کند تا این مراکز بتوانند در جهت جرم زدایی از این تجارب استفاده کنند که در حین حال، معاونت اجتماعی نیز به وظیفه ذاتی خود که همان ایجاد و افزایش احساس امنیت در جامعه است، عمل می کند.

بتولی در پایان به سایت پلیس گفت: پلیس آگاهی آمادگی دارد تا تجربیات خود را در اختیار تمامی پلیس ها و سازمان‌های دخیل، قرار دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها