امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41352
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه مصری «الیوم السابع»، «فرانس ‌تیمرمانس» وزیر خارجه هلند گفت که کشورش قبل از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه مصری «الیوم السابع»، «فرانس ‌تیمرمانس» وزیر خارجه هلند گفت که کشورش قبل از تصمیم برای اقدام نظامی علیه سوریه منتظر اعلام نتیجه بازرسی‌های سازمان ملل متحد مبنی بر استفاده دولت «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه از تسلیحات شیمیایی خواهد ماند و در صورتی چنین چیزی ثابت شود، هلند در اقدام نظامی همراهمی خواهد کرد.

تیمرمانس در ادامه گفت که در صورت اثبات استفاده از این تسلیحات، هلند علیه سوریه اقدام خواهد کرد و افزود: «اگر ما به وظایف خود در این زمینه عمل نکنیم، مردم سوریه را نادیده گرفته‌ایم.»

این سیاستمدار اروپایی همچنین گفت که چنین اقداماتی در سطح جهانی بدون مجازات نخواهند ماند.

چندی‌ پیش استفاده از سلاح‌های شیمیایی در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند. دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.
انتهای‌پیام/ص
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها