امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41361
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۴
تعداد بازدید: 75
احمد نجفی بازیگر و تهیه کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، با اشاره به رونق و استقبال از برگزاری جشنواره کودک و نوجوان در سال‌های اخیر ...

احمد نجفی بازیگر و تهیه کننده سینما در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس، با اشاره به رونق و استقبال از برگزاری جشنواره کودک و نوجوان در سال‌های اخیر گفت: باید فضایی در سینمای کودک به وجود بیاوریم که به صورت خود جوش امکان تولیدات سینمای کودک فراهم شود و بخش دولتی هم باید تا حد نیاز به حوزه تولید فیلم کودک ورود کند. 

این بازیگر با اشاره به لزوم استفاده از کارگردان‌هایی که تجربه ساخت فیلم کودک دارند، افزود: حضور چنین کارگردان‌هایی در چرخه تولید باعث می‌شود تا فیلم‌های مناسب تولید شود. بحث مهم دیگر، توجه مدیران جشنواره به ایجاد پشتوانه برای اکران فیلم‌های کودک است که معمولا بعد از حضور در جشنواره مجالی برای اکران پیدا نمی‌کنند. 

تهیه کننده فیلم «فیتیله و ماه پیشونی» با تأکید بر لزوم حضور بخش خصوصی در تولید فیلم کودک تاکید کرد: چون بخش خصوصی به بازگشت سرمایه‌اش فکر می‌کند ، می‌تواند دغدغه‌های فرهنگی خود را در این زمینه به کارگیرد و برای ساخت فیلم کودک جذاب تلاش کند.

 وی در خاتمه اظهار داشت: بر آیند چنین رویکردی مثل دهه شصت و هفتاد، منجر به تولیدات پرمخاطبی می‌شود که پای خانواده و بچه‌ها را به سینما می‌کشاند و رونق اقتصادی را به همراه می‌آورد. طبیعی است که با وجود چنین فیلم‌هایی، جشنواره فیلم کودک نیز به رونق بیشتری می‌رسد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها