امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4137
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۶
تعداد بازدید: 207
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، رسول‌علی اشرفی‌پور امروز در گردهمایی تبیین سند ملی محیط زیست کشور که با حضور معاون رئیس جمهور و معاونان آموزش و پرورش ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، رسول‌علی اشرفی‌پور امروز در گردهمایی تبیین سند ملی محیط زیست کشور که با حضور معاون رئیس جمهور و معاونان آموزش و پرورش محیط زیست در محل هتل المپیک برگزار شد در رابطه با اهمیت بحث آموزش سند ملی محیط زیست اظهار داشت: موضوع آلوده ساختن محیط زیست بحث فقدان آگاهی‌های زیست محیطی است که باید مورد توجه قرار گیرد برای از بین بردن این نقیصه بزرگ باید آگاهی افراد به مسائل زیست محیطی افزایش یابد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران افزود: رسالت محیط زیست به خصوص در دولت دهم رویکرد جدیدی در این بخش ایجاد کرده است که البته دستاوردهای زیادی را نیز به دست آورده است.

وی بیان داشت: مهمترین اقدامات این سازمان در سال‌های اخیر تدوین سند ملی محیط زیست است البته در این میان توجه به آموزش‌های عمومی زیست محیطی و سند ملی محیط زیست، اصلاح چارت تشکیلاتی سازمان، اداره کل و استانها از دیگر اقدامات بوده است.

وی ادامه داد: سند ملی محیط زیست حائز اهمیت فراوان است در این رابطه نیازمند آن هستیم که سند چارچوب‌های قانونی را رواج و تبیین کنیم.

وی اضافه کرد: در این صورت فرصت چانه‌زنی برای افرادی که بدون توجه به ملاحظات و تمهیدات زیست محیطی در صدد اجرای اقداماتی هستند داده نمی‌شود.

اشرفی‌پور یادآور شد: دغدغه کارشناسی و نگاه‌های تخصصی محیط زیست گاهی با برچسب سند راه مطرح می‌شود باید توجه داشت که این سند به عنوان مشکل محسوب نمی‌شود بلکه امری سازنده است و با حرکت به سمت تولید پایدار همراه خواهد بود.

وی با بیان اینکه هم اکنون سند ملی محیط زیست تدوین، تصویب و ابلاغ شده است ابراز داشت: پیشبرد برنامه‌های اجرایی در ارتباط با حفاظت از محیط زیست فقط به سازمان محیط زیست برنمی‌گردد این سند سیاست‌ها و برنامه‌های راهبردی سازمان محیط زیست و نهادهای مختلف است.

مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران همچنین یادآور شد: هدف غایی سند ملی محیط زیست ارتقای آگاهی‌های مهندسی شده زیست محیطی است.

اشرفی‌پور اضافه کرد: در سال 91 برای همه مدیران استان تهران در تمام زمینه‌های کارگاه آموزشی تشکیل شد و این امر در پیشبرد اهداف زیست محیطی بسیار مؤثر واقع شد.

مدیرکل محیط زیست  استان تهران متذکر شد: برنامه‌هایی که طی یک و نیم سال گذشته در حوزه محیط زیست ایجاد شد شامل ایجاد مرکز آموزش هوشمند محیط زیست برای نخستین بار، آموزش‌های تخصصی در حوزه محیط زیست، آموزش مدیریت پسماند و تولید ورمی‌کمپوست، پروژه آموزشی و پژوهشی خوجیربان، افتتاح اولین مدرسه سبز زیست محیطی در شهرستان شهریار و ... می‌شود البته این اقدامات در آینده به نحو شایسته‌تری ادامه می‌یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار