امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41385
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 82
سرلشکر «احمد عبدالحلیم» کارشناس مصری مسائل استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با غیر قابل قبول ...

سرلشکر «احمد عبدالحلیم» کارشناس مصری مسائل استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با غیر قابل قبول دانستن حمله نظامی به سوریه، افزود: دخالت نظامی در هر کشوری در راستای دستیابی به اهداف کشورهای متجاوز است، با عنایت به تحولات پیچیده سوریه، موضوع ورود نیروهای آمریکایی به سوریه – همانند ورود آنها به عراق- بسیار سخت به نظر می‌رسد.

وی با اشاره به دیدگاه‌ شکل گرفته مبنی بر اینکه آمریکا خواستار نابودی کشورهای عربی است، اظهارداشت که آمریکایی‌ها مایل به ریسک کردن و ورود به جنگ در شرایط حاضر نیستند، علاوه بر دیدگاه شکل گرفته نزد ملت‌ها در قبال سیاست‌های امریکا، متحدان منطقه‌ای سوریه از جمله ایران و حزب الله و همچنین متحدان بین‌المللی دمشق از جمله روسیه و چین، موضوع ورود نیروهای آمریکایی به خاک سوریه را به امری بعید تبدیل کرده است. ولی این امر به معنی نفی احتمال حمله محدود آمریکا به سوریه نیست.

عبدالحلیم هدف آمریکا از حمله محدود به سوریه را فلج کردن تعدادی از دستگاه‌های نظامی این کشور خواند و تاکید کرد که اعلان موضوع جنگ از سوی آمریکا در چند روز گذشته و اینکه این حمله منتظر تصمیم اوباماست؛ بیانگر این موضوع است که آمریکا همچنان در حال مذاکره در خصوص این جنگ است. بویژه اینکه مواضع محافل بین‌الملل مخصوصاً بعد از تاکید انگلیس مبنی بر عدم مشارکت در جنگ احتمالی، این حمله را تشویق نمی‌کنند.

وی درباره موضع اخیر مصر مبنی بر عدم مشارکت در دخالت نظامی علیه سوریه، گفت: این تصمیم ناشی از ملی گرایی مصر و قومیت عربی حاکمیت قاهره است و همچنین دلیلی بر آغاز مرحله دست کشیدن از دنباله روی از آمریکاست.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها