امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41387
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 88
یک منبع نظامی مطلع سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که پدافند موشکی سوریه این قدرت را دارد ...

یک منبع نظامی مطلع سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که پدافند موشکی سوریه این قدرت را دارد که هر جنبده‌ای و یا جسم متحرکی را در آسمان هدف قرار دهد و آن را به طور کامل منهدم کند.

موشک‌های زمین به دریا به قدرت 700 کیلومتر
این منبع آگاه نظامی سوری در ادامه توضیح داد: موشک‌های زمین به دریای سوریه نیز از این قدرت برخوردار است که هر هدف دریایی را در مسافت 600 تا 700 کیلومتر هدف قرار دهد.

به همین دلیل به اعتقاد این منبع اگر حمله آمریکا به سوریه از طریق موشک‌های «کروز» و «تام‌هاوک» صورت گیرد، این موشک‌ها توسط رادارهای سوری 10 دقیقه پیش از اصابت به هدف و سقوط بر زمین منهدم خواهند شد و این بدین معناست که این موشک‌ها پیش از رسیدن به خاک سوریه منهدم خواهند شد.

ناو، ناوچه و ناوهواپیمابر را با اسکاد در دریا می‌زنیم

این منبع در ادامه افزود: موشک‌های اسکادی که کارشناسان نظامی و موشکی سوری آن را اصلاح کرده و مدرنیزه نموده‌اند، هم اکنون دارای دقت بسیار بالایی است و می‌تواند، اهداف متوالی مانند ناو یا ناوچه یا هواپیمابر را در دریا نشانه بگیرد، چون این موشک‌ها دارای کلاهک‌های جنگی بزرگی هستند و برد آنها به 2 هزار کیلومتر می‌رسد و راکت‌های آن می‌توانند، یک ناو هواپیمابر بزرگ را هدف قرار داده و غرق کنند، این درحالی است که این راکت‌ها توان هدف قرار دادن هر ناو جنگی که به دریای سرخ پای گذارد یا در مقابل سواحل فرانسه را هدف قرار دهد.

منبع فوق الذکر تاکید کرد که هرگونه تجاوز احتمالی به سوریه با مقاومت سرسختانه و غافلگیرکننده مواجه خواهد شد که مورد انتظار دشمن نیست.

وی براین نکته تاکید کرد که وقتی کشور بزرگ و قدرتمندی همچون آمریکا از همه کشورها می‌خواهد تا در تجاوز این کشور به سوریه با آمریکا همراه باشند و در واکنشی که از سوی سوریه صورت می‌گیرد، آنها نیز متحمل ضربات باشند، به این معناست که آمریکا از واکنش و پاسخ سوریه در قبال این تجاوز بسیار نگران است و این نشان می‌دهد که آمریکا برای هرگونه اقدام نظامی علیه سوریه هزاران محاسبه را در نظر می‌گیرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها