امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41393
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۰
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبر‌گزاری فارس از شهرستان سوادکوه شمالی، آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی دقایقی قبل در دوازدهمین مراسم سالگرد آیت‌الله اسماعیل صالحی ...

به گزارش خبر‌گزاری فارس از شهرستان سوادکوه شمالی، آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی دقایقی قبل در دوازدهمین مراسم سالگرد آیت‌الله اسماعیل صالحی مازندرانی از ابراز محبت مردم شمال کشور به وی تقدیر و تشکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم شمال از نظر عاطفه و محبت کم‌نظیرند.

هاشمی رفسنجانی از علمای بزرگ استان مانند آیت‌الله نظری و طبرسی تشکر کرد و بیان داشت: علاقه‌مند بودم با شرکت در این مراسم با آیت‌الله صالحی مازندرانی ابراز ارادت کنم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ‌به گلایه‌هایی از مردم مازندران درباره بیکاری و رکورد اقتصادی اشاره کرد و بیان داشت: در سایه سرسبزی شمال به مردم مازندران و این خطه کم‌توجهی شده است.

وی با یادآوری این نکته که سوادکوه شمالی از بیکاری مضاعف رنج می‌برد، خاطرنشان کرد:‌ در این بخش مردم مازندران به توجه ملی نیاز دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به استراتژی اقتصادی در کشور اشاره کرد و یادآور شد:‌ نفت و گاز در حال حاضر ماده‌ای نیست که آن را بسوزانیم.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه مازندران از جهات مختلف دارای اهمیت بالایی است، اضافه کرد: خداوند آبادی این منطقه را با مواهب خدادادی خواسته است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به سابقه مازندرانی‌ها در پذیرش اسلام ناب محمدی اشاره کرد و گفت: مردم مازندران در گذشته تاریخ اسلامی ایران به پیشواز اسلام و اهل بیت رفتند.

وی با یادآوری این نکته که نخستین حکومت محلی شیعه در مازندران شکل گرفته است، گفت: مردم این خطه امام‌زاده‌های زیادی را در خود جای داده‌اند.

وی با برشمردن بخشی از تاریخ انقلاب اسلامی نقش امام راحل را در پیشبرد امور مؤثر و هدفمند دانست و بیان داشت:‌ عشق به ولایت در ایران اسلامی تقویت شده است.

هاشمی رفسنجانی از آیت‌الله صالحی مازندرانی به عنوان یکی از پیشتازان انقلابی در شمال کشور یاد کرد و افزود: از دوران مبارزه بر علیه ستم‌شاهی با آیت‌الله صالحی مازندرانی آشنا شدم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: آیت‌الله صالحی مازندرانی از اول مبارزه ‌در قم بودند، بعد به مشهد رفتند و دوباره به قم برگشتند.

وی از سال 1352 و 53 به عنوان سخت‌ترین روزهای مبارزه یاد کرد و با بزرگداشت شهدای دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر یادآور شد: شهید رجایی بدترین شکنجه را برای پیروزی این انقلاب تحمل کرده است.

هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: آیت‌الله صالحی مازندرانی نیز سال‌ها را برای مبارزه انقلابی در زندان سپری کرده است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حالات معنوی آیت‌الله صالحی مازندرانی را شبیه کرامت دانست و گفت: فقط برای رضای خداوند و عرض ارادت به مردم مازندران در این مراسم شرکت کردم.

وی به سابقه 30 ساله خود بر ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و اظهار داشت:‌هنوز یک روز در مجمع غیبت نداشتم و فقط امروز بود که برای نخستین‌بار برای شرکت در این جلسه، نشست مجمع تشخیص را نیمه‌تمام سپردم و ریاست آن را به دکتر روحانی دادم.

هاشمی رفسنجانی به مشکلات کشور و گلایه‌های مردمی اشاره کرد و گفت:‌ مردم در انتخابات 24 خرداد نشان دادند که از بین تعداد شخصیت‌های مبرز و انقلابی ترجیح دادند که به یک شخصیت روحانی رأی دهند.

وی با اشاره به اینکه دل مهم هنوز به روحانیت بسته است، خاطرنشان کرد: شاید گلایه‌هایی مردم داشته باشند ولی دولت باید به خواسته‌های مردمی توجه کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:‌ همین مردمی که گلایه‌مند بودند یکبار دیگر برای نجات کشور به صحنه آمدند.

هاشمی رفسنجانی مشکلات فعلی کشور را جدی دانست و با یادآوری این نکته که در محاصره و تحریم هستیم، اظهار داشت:‌در حال حاضر نمی‌توانیم نفت خود را به راحتی بفروشیم و اگر هم بفروشیم نمی‌توانیم پول خود را به راحتی دریافت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات منطقه به ویژه سوریه اشاره کرد و افزود: شاهد خطر بزرگی هستیم به طوری که آمریکا و غرب به تعدادی از کشورهای عربی علیه سوریه اعلام جنگ کرده‌اند.

هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: صدای غرش موشک‌ها هر آن در حال شنیدن است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد:‌ 100 هزار نفر از مردم سوریه کشته شدند و 8 میلیون آواره نیز به گرفتاری‌های کشور سوریه اضافه شد زندان‌ها پر از مردم است به طوری که از ورزشگاه برای زندانی کردن مردم استفاده می‌کنند.

وی به مشکلات داخلی کشورمان اشاره کرد و افزود: هر کسی که می‌خواهد برای ملت ما خدمت کند راه‌ها باید باز باشد، زندگی مردم باید اصلاح شود، کسب و کار مردم نیز باید رونق بگیرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: اگر در زمینه خدمت به مردم کوتاهی شود شاید بتوان برای جبران کوتاهی‌ها بهانه آورد ولی جواب خدا را دادن راحت نیست.

وی نخستین کار دولت را عملی کردن وعده‌های انتخاباتی دانست و به مردم توصیه کرد: وعده‌های انتخاباتی دولتمردان را باید هر روز پیگیری کنیم.
انتهای پیام/2296/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها