امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41413
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لئون پانتا» وزیر دفاع سابق آمریکا مدعی است که این کشور به خاظر صلح جهانی باید به سوریه حمله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «لئون پانتا» وزیر دفاع سابق آمریکا مدعی است که این کشور به خاظر صلح جهانی باید به سوریه حمله کند و در این مسیر نمی‌تواند منتظر سازمان ملل یا متحدین جهانی خود باشد.

پانتا که با شبکه «ان‌بی‌سی» صحبت می‌کرد، در توجیه اقدام نظامی علیه سوریه گفت: زمانی که ما خطی ترسیم کرده‌ایم و وارد عمل شدن ضرورت پیدا کرده، ایالات متحده باید بالاخره به خاطر دنیا و صلح جهانی وارد عمل شود.

وزیر دفاع پانتا با اذعان به این موضوع که پنتاگون از ماه قبل طرح‌های احتمالی برای اقدام نظامی علیه سوریه را برای «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آماده کرده بود، می‌گوید بهترین گزینه کنونی استفاده از «حملات محدود» است، اما باید پیش از آن اطلاعات دقیقی در مورد اهداف مورد نظر جمع‌آوری شود.

وی افزود اگر این حملات موفقیت‌آمیز باشد، درگیری‌های سوریه وارد «فاز بعدی» می‌شود که در آن مرحله باید نهایت تلاش را برای دستیابی به راهکاری دیپلماتیک انجام داد که لازمه آن‌ هم «کناره‌گیری اسد از قدرت است».

پانتا نهایتا با بیان اینکه آمریکا باید به «ایفای نقش رهبری جهان» ادامه دهد و نمی‌تواند منتظر دیگران بماند، گفت: اینکه سازمان ملل وارد عمل شود، بسیار خوشایند است. همین‌طور اگر متحدانمان وارد عمل شوند. اگر دیگران هم اقدامی انجام دهند، بسیار خوب است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها