امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41420
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ مصطفائی در تشریح اقدامات خود در پلیس آگاهی ناجا گفت: در سال 91، 29.7 درصد از قتل‌ها با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرهنگ مصطفائی در تشریح اقدامات خود در پلیس آگاهی ناجا گفت: در سال 91، 29.7 درصد از قتل‌ها با انگیزه نزاع بوقوع پیوسته است که این رقم در سال 90، 29.4 درصد است که مرتکبان از سلاح سرد استفاده کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در 10 سال اخیر شاهد سیرنزولی جرائم خشن در کشور بودیم، افزود: این درحالی است که میزان کشفیات ما نیز رقم قابل قبولی بوده است بطوریکه موفق شدیم در سال 91، 89 الی 90 درصد از قتل‌ها را کشف کنیم.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی ناجا یادآور شد: نرخ قتل در گذشته در هر 100 هراز نفر 3 مورد بود که این عدد در سال 91 این رقم به 2.6 رسیده است که در مقایسه با بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای منطقه رقم بسیار پایینی است.

مصطفایی با اشاره به اینکه کلیه جرائم در نیروی انتظامی رصد می‌شود، خاطرنشان کرد: پیگیری پرونده‌های قتل آنقدر ادامه می‌یابد تا کارآگاهان ما موفق به کشف شوند.

وی در خصوص آدم ربایی نیز گفت: در 10 سال اخیر این جرم نیز کاهش چشمگیری داشته است به نحویکه وقوع آن در سال 91 یک سوم سال 81 است.

به گفته معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی ناجا، آدم ربایی اغلب با انگیزه اختلاف حساب بر سر مواد مخدر در استان‌های شرقی کشور است و تعداد کمی به انگیزه اخاذی در کشور بوقوع پیوسته است.

سرهنگ مصطفایی به سایت پلیس گفت: موفقیت پلیس آگاهی در کشف جرائم آدم ربایی نیز 100 درصد است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها