امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41425
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد نتایج بررسی‌ها در مورد حمله شیمیایی در سوریه به محض ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان ملل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد نتایج بررسی‌ها در مورد حمله شیمیایی در سوریه به محض پایان بررسی‌های آزمایشگاهی بر روی نمونه‌های برداشته شده از محل حادثه، اعلام می‌شود.
«مارتین نسیرکی» سخنگوی دبیرکل سازمان ملل می‌گوید پایان بررسی‌ها بر روی این نمونه‌ها دستکم به یک هفته زمان نیاز دارد.
به گفته وی بازرسان سازمان ملل برای کسب اطمینان از اینکه نمونه‌های برداشته شده به سلامت به آزمایشگاه می‌رسند سوریه را ترک کرده‌اند و قرار است بار دیگر به این کشور بازگردند.
نسیرکی همچنین گفت کارشناسان توانسته‌اند مدارک، نمونه‌ها و اظهارات شاهدان و پزشکان محلی را جمع‌آوری کنند که این موارد نیاز به دسته‌بندی و بررسی دارد.
به همین جهت نسیرکی گفت به هیچ وجه نمی‌توان زمان مشخصی برای پایان بررسی‌ها و ارائه گزارش نهایی در مورد حمله دو هفته قبل به منطقه «غوطه» در حومه دمشق ارائه کرد.
وی در پاسخ به چندین خبرنگار هم که خواهان آن شدند که سازمان ملل بر اساس شواهد اعلام کند که چه کسی مسئول این حمله بوده‌ است، تنها به بیان اینکه مأموریت این بررسی‌ها مشخص بوده و تنها به تعیین اینکه آیا این حمله شیمیایی بوده یا خیر، محدود است، بسنده کرد.
با این حال یکی از خبرنگاران از سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در مورد گزارش اخیر یکی از خبرنگاران خبرگزاری «آسوشیتدپرس» که مخالفان دولت سوریه را عامل این حمله دانسته و با تعدادی از عوامل این حمله هم مصاحبه کرده بود، سوال پرسید. نسیرکی با بیان اینکه به این سوال قبلا پاسخ داده، از اظهارنظر در این مورد خودداری کرد.

به گفته نسیرکی «بان‌کی‌مون» دبیر کل سازمان ملل در بیانیه خود از طرفین درگیر در سوریه نیز به دلیل همکاری با بازرسان آژانس تقدیر کرده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها