امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41439
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی محمدی تحلیلگر مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هادی محمدی تحلیلگر مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره گزارش اخیر دولت آمریکا علیه سوریه گفت: باراک اوباما روز گذشته طی صحبت‌هایی که برای توجیه تصمیم احتمالی خود برای حمله به سوریه اعلام کرد سعی کرد گزارش مفصلی که توسط دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی این کشور تهیه شده را به اطلاع افکار عمومی جهان برساند تا به این وسیله نشان دهد که دلایل کافی برای حمله به سوریه را در اختیار دارد.

اوباما در یک گزارش تفصیلی که گفته شده از طریق شنود، امکانات ماهواره‌ای و تجسسی به دست آمده به تمام جزئیات یک سناریوی ساختگی پرداخت اما در مورد زمان، نقطه به کارگیری و طرف به کارگیری سلاح‌های شیمیایی اطلاعات چندانی ارائه نکرد. با توجه به اینکه اوباما مدعی شده تصاویر مورد نظر را در اختیار دارد اما چیزی درباره محل شلیک و محل سقوط موشک‌ها نگفت.

نکته جالب در این زمینه این است که در محل اصابت موشک‌های شیمیایی، گروههای مخالف و گروههای تروریستی هیچگونه تلفاتی ندادند درحالیکه اوباما مدعی شد که موشک‌ها به محلهایی شلیک شده که مخالفان در آن حضور داشتند اما فقط مردم و تعدادی از نظامیان و سربازان سوری هدف این راکت‌ها قرار گرفتند.

محمدی افزود: اوباما برای اینکه سناریوی ساختگی خود را موجه  جلوه دهد فقط به الفاظ بسیار کلی تکیه کرد و نگفت چرا از نیروهای تروریستی کسی هدف قرار نگرفته است و چرا سربازان سوری کشته یا مجروح شدند.

نکته بعدی این است که چرا تصاویر دریافتی ماهواره‌ای و شنودهای مکالمات تلفنی که آمریکا مدعی است آنها را در اختیار دارد دقیقا به محل پرتاب و برخورد موشک‌ها اشاره نمی‌کند اما تصاویر ماهواره‌ای روسیه همان روز اول نقاط مورد نظر را نشان داد.

وی ادامه داد؛ نکته بعدی که باید به آن اشاره کرد این است که تمام گزارشاتی که اوباما از آن به عنوان گزارش دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا یاد می‌کند توسط رژیم صهیونیستی و گروه‌های تروریستی نوشته شده و در اختیار باراک اوباما قرار گرفته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها