امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41450
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 110
محمد بنیادی، مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به طرح آموزش مداحان ...

محمد بنیادی، مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به طرح آموزش مداحان دانش‌آموز، اظهار داشت: از 2 سال قبل که این طرح آغاز شد، مبنا این بود که اشعار، مولودی‌خوانی، شهادت‌ها و ولادت‌ها به گونه‌ای مدیریت شود که مداح بتواند در اوج امام‌شناسی، منابع اصیل را مطالعه کرده و اشعاری را انتخاب کند که پاسخگوی فضای امروزی برای مداحان جوان باشد.

وی افزود: به همین دلیل، لوح‌فشرده و سایت‌هایی طراحی و اساتیدی معرفی شد؛ همچنین کلاس‌های امام‌شناسی برای این دانش‌آموزان گذاشته شد و یک جریان بی نظیری آغاز شد.
بنیادی با اشاره به اینکه شعار ما این است که پا منبری درست کنیم نه فوق منبر، تصریح کرد: این شعار بدان معناست که این دانش‌آموزان، مداحان اهل بیتی باشند که شوری را ایجاد و مهیا کنند برای سخنوران و خطیب‌هایی که می‌خواهند خطبه‌ها را بخوانند.
مدیر کل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تعداد دانش‌آموزان شرکت کننده در طرح مداحان دانش‌آموز، گفت: 25 هزار دانش‌آموز مداح شناسایی کردیم و 15 هزار هیئت مذهبی را ثبت کرده‌ایم و مجوز داده‌ایم؛ این آمار مربوط به 32 استان کشور و 750 منطقه کشور است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار