امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41469
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۲
تعداد بازدید: 104
 هادی محمدی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: دولت آمریکا تلاش می‌کند که ...

 هادی محمدی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: دولت آمریکا تلاش می‌کند که موضع و عزم آمریکا برای حمله محدود به سوریه را یک اقدام مشروع و انسانی جلوه بدهد درصورتیکه در هیچ یک از گزارش‌هایی که درباره اهداف احتمالی آمریکا به سوریه منتشر شده است مراکز شیمیایی که آمریکا مدعی است در سوریه وجود دارد هدف قرار نمی‌گیرند بلکه توانمندی‌های نظامی سوریه هدف حملات خواهند بود. این مساله نشان می‌دهد که هدف اصلی آمریکا از سناریوی حمله به سوریه برهم زدن توازن نظامی و تعادل داخلی است.

وی گفت: همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که آمریکا به مخالفت‌هایی که در سطح گسترده در سطح منطقه و جهان وجود دارد توجه نمی‌کند و این امر نشان دهنده عدم مشروعیت و وجاهت حمله به سوریه است؛ به ویژه اینکه دولت اوباما دلیل مداخله خود را رژیم صهیونیستی، اردن و ترکیه عنوان می‌کند نه دفاع از مردم سوریه یا کسانی که قربانی حملات شیمیایی شده‌اند.

محمدی در ادامه گفت: هدف آمریکا از حمله احتمالی به سوریه حمایت از گروه القاعده و تروریسم است که در حال شکست هستند و فقدان مشروعیت این اقدام آمریکا این است که خود این کشورها ارسال کننده مواد شیمیایی برای ترویسست‌ها هستند و مدارک آن وجود دارد.

این تحلیلگر مسائل خاورمیانه در ادامه تاکید کرد که آمریکا سابقه طولانی در به کارگیری سلاح‌های کشتار جمعی، نقض قوانین بین‌المللی، حمایت از گروه‌های تروریستی و نادیده گرفتن سازمان‌های بین‌المللی برای اقدامات یکجانبه خود را دارد. این مساله نشان دهنده فقدان مشروعیت اقدامات آمریکا چه محدود و چه نامحدود علیه سوریه است.

وی اضافه کرد؛ یکی از نکاتی که آمریکا و منابع مرتبط با رژیم صهیونیستی و اخیرا نیز دستگاه‌های اطلاعاتی فرانسه از آن یاد می‌کنند این است که به احتمال زیاد همزمان با سوریه، لبنان نیز هدف حملات موشک‌های آمریکا قرار خواهد گرفت که به معنای آغاز یک جنگ منطقه‌ای است و آمریکا باید نسبت به آن پاسخگو باشد و هزینه و واکنش‌های طبیعی در برابر آن را بپذیرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها