امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41495
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به اتفاقات ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر منطقه گفت: اخبار روزهای اخیر مشمون از تفکر جنگ‌طلبی آمریکاست. علیرغم موج تنفر مردم کشورهای مختلف از چنین اقدامی این کشور همچنان پیگیر اقدام نظامی علیه سوریه است.

وی ادامه داد: گرچه اقدامات آمریکا و انگلیس در شورای امنیت عقیم ماند و پارلمان انگلیس با اقدام نظامی مخالفت کرد، اما تحرکات آنان برای ضربه زدن به سوریه همچنان وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ نکته جالب بر این است که هنوز بازرسان سازمان ملل در بررسی استفاده از سلاح شیمیایی تحقیقات خود را تکمیل و نتیجه را اعلام نکرده اما مسئولین آمریکا می‌گویند مسئله استفاده از سلاح شیمیایی برای افکار عمومی روشن است و همین راه به مثابه مجوز حمله تلقی کردند. آیا در سایر موارد نیز شما چنین قاعده‌ای را می‌پذیرید که مطابق افکار عمومی عمل کنید؟ و آیا ملاکی برای فهم افکار عمومی وجود دارد؟

لاریجانی خطاب به مقامات غربی و آمریکایی اظهار داشت: تظاهرات مردم در کشورهای مختلف در مخالفت با جنگ را نمی‌شنوید. از طرف می‌گویند که ما مدارکی دال بر دستور جهت استفاده از سلاح شیمیایی در دست داریم. اگر مدارکی در دست دارید چرا در شورای امنیت مطرح نمی‌کنید؟ آیا به صرف ادعای داشتن مدرک عملیات نظامی توجیه می‌شود؟.
 
وی‌ ادامه داد:‌می‌‌‌گویند ما شنود مکالماتی را در دست داریم که بعدآً معلوم شد رژیم صهیونیستی مدعی چنین شنودی است. رژیم صهیونیستی اگر ادعایی را مطرح کند باید در اصل و فرع آن تردید داشت.

لاریجانی گفت:‌برخی کشورهای منطقه به آمریکا قول دادند هزینه عملیات نظامی را تقبل کنند. این دردناک‌ترین بخش ماجراست که کشوری اسلامی و مدعی، با همکاری اطلاعاتی رژیم صهیونیستی دلال جنگ‌طلبی توسط آمریکا شده است. علت عقب‌افتادگی و مشکلات امت اسلامی را باید در اینگونه اقدامات ریاکارانه و ناجوانمردانه جست‌وجو کرد.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با اینگونه منطق عملیاتی که آمریکا این روزها در تبلیغات خود به کار می‌گیرد عملاً تمامی نظامات بین‌المللی را له کرده است.
 
وی تصریح کرد:‌ اگر آمریکا به نظر شورای امنیت تمکین نمی‌کند چرا معتقد است در سایر شئون باید نظرات شورای امنیت نزد دیگران محترم باشد؟ این رفتار دوگانه در صحنه بین‌المللی ریشه نابسامانی و ناامنی در جهان شده است.

لاریجانی اظهار داشت: به نظر می‌رسد اولاً عمده مسئله به شرایط متفاوت صحنه و میدان در سوریه مربوط است که چون نتوانستند صحنه را با اعزام تروریست‌ها و ارسال سلاح عوض کنند خود را از پشت صحنه بیرون آوردند و امروز در روی صحنه بازی می‌کنند و عاملیت جنگ را بر عهده گرفتند.

وی افزود: ثانیا بیداری اسلامی که از مقاومت 33 روزه و 22 روزه آغاز شد و موج آن مناطق مختلف را در برگرفت نگرانی آنان را مضاعف کرد و حال به دنبال محمل دروغینی هستند تا افکار بیداری را منصرف کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این اقدامات شگردهای کهنه‌ای است که در مقابل اراده ملت‌ها رنگ می‌بازد و نقطه پیروزی را خداوند در استقامت ملت‌ها قرار داده است و رژیم صهیونیستی نیز بداند در این میانه نقش آنان روشن شده است و در پس این معرکه با امنیت خود بازی نکنند.
وی با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق(ع) گفت: دوران امامت امام صادق(ع) مصادف با تغییرات مهم سیاسی در حکومت بود. پایان دوره امویان و درگیری‌های شدید عباسیان که مخالفان امویان بودند و نهایتا آغاز سلطه عباسیان.
لاریجانی ادامه داد: زمانه امامت آن حضرت به گونه‌ای بود که ضعف و تزلزل حکومت اموی از زمان حکومت هشام‌بن عبدالملک تمامی افکار و تلاش‌هایشان در جهت بقای حکومتشان قرار داشت. از این رو فرصت ایجاد فشار نسبت به امام و شیعیان نداشتند و فرصت خوبی برای فعالیت‌های علمی و فرهنگی فراهم آمد.
وی ادامه داد: شور و شوق علمی بی‌سابقه‌ای در جامعه اسلامی در علوم مختلف اعم از علوم اسلامی نظیر علم قرائت قرآن، علم تفسیر، علم حدیث، علم فقه، علم کلام و دیگر علوم، مانند فلسفه، ریاضیات، نجوم و پزشکی پدیدار شد.
لاریجانی اضافه کرد: پس از گذشت یک قرن از طلوع اسلام و رسیدن پیام آن به سراسر جهان آن روز عده زیادی از نژادهای مختلف اسلام را پذیرفتند که خود سابقه علمی و فکری داشتند همانند نژاد ایرانی، سوری، مصری و بین‌النهرینی که از مراکز تمدن آن روز به شمار می‌آمدند.
رییس مجلس تصریح کرد: آنان برای درک عمیق تعلیمات اسلامی به تحقیق، جست‌وجو و تبادل نظر می‌پرداختند. لذا در محضر آن حضرت جنبشی عظیم در علم و دانش حاصل شد.
وی اظهار داشت: آن حضرت با توجه به فرصت به دست آمده دانشگاه بزرگ علوم اسلامی را به وجود آوردند که در رشته‌های مختلف علوم عقلی و نقلی کاوش می‌کردند.
لاریجانی خاطرنشان کرد: بنیان حوزه‌های علمیه اسلامی که در بقای تفکر دینی نقش اساسی داشته و دارد، بر اساس منهجی است که آن حضرت پایه‌های آن را تثبیت کرده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها