امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41516
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل در واکنش به تصمیم اخیر «باراک اوباما» برای ارجاع پرونده اقدام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی تایمز اسرائیل در واکنش به تصمیم اخیر «باراک اوباما» برای ارجاع پرونده اقدام نظامی علیه سوریه به کنگره، نوشت این تصمیم اوباما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل را در مورد توان آمریکا برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای ایران، با تردید مواجه کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته در اقدامی غیرمنتظره و در حالی که برخی منابع از حمله قریب‌الوقوع آمریکا به سوریه خبر داده بودند، اعلام کرد که تصمیم‌گیری در مورد اقدام نظامی علیه سوریه را به کنگره واگذار می‌کند. کنگره آمریکا قرار است هفته آینده در این مورد تشکیل جلسه دهد. هنوز مشخص نیست که اگر با این طرح مخالفت شود، اوباما حاضر است به تنهایی دستور حمله را صادر کند یا خیر. وی دیروز هم از پاسخ به این سوال خودداری کرد.

به غیر از وزرای جناح راست افراطی در کابینه رژیم‌صهیونیستی، هنوز مقامات ارشد اسرائیلی به این تصمیم اوباما واکنشی نشان نداده‌اند. تنها «اوری آریل» وزیر مسکن و عضو حزب راست افراطی «هبیت هیهودی» با انتقاد از اوباما، ادعا کرده است که اکنون ایرانی‌ها با سرعت بیشتری «در مسیر دستیابی به بمب هسته‌ای گام برمی‌دارند».

«ناداو ایدال» کارشناس کانال 10 تلویزیون اسرائیل هم گفته است دودلی اوباما در حمله به سوریه، به کابوس‌های نتانیاهو در مورد ظرفیت رئیس‌جمهور آمریکا برای توقف برنامه هسته‌ای ایران، شدت بخشیده است.

«زوی یهزکلی» دیگر کارشناس این شبکه هم گفت با این تصمیم، تهران از این پس واشنگتن را شبیه به یک «ببر کاغذ» می‌بیند.

«بنیامین نتانیاهو» هنوز به این تصمیم اوباما واکنشی نشان نداده، اما احتمالا وی در نشست امروز کابینه در این مورد صحبت کند. قرار است امروز «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش هم در مورد تصمیم اخیر اوباما با کابینه صحبت کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها