امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41517
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "آلکسی پوشکوف" رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه معتقد است که "باراک اوباما" رئیس جمهوری روسیه مجبور شده است تا حمله نظامی به سوریه را به دلیل خودداری انگلیس از همراهی وی در این راه و با توجه به مخالفت افکار عمومی به تعویق بیاندازد و به دنبال حمایت کنگره این کشور برای قانونی جلوه دادن این اقدام باشد.

پوشکوف امروز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری گفت: من فکر می‌کنم که اوباما قصد دارد حمایت افکار عمومی آمریکا را دقیقا با توسل به قوه قانونگذاری این کشور بدست آورد.

این مقام بلندپایه دوما در عین حال یادآور شد که با توجه به شواهد طرح آمریکا برای آغاز عملیات نظامی علیه سوریه که اکنون دیگر انگلیس را در کنار خود ندارد، ابتدا مورد بررسی دقیق قرار گرفت و بعد از آن اوباما در اظهارات «جنجالی» خود از آمادگی برای صبر کردن تا بررسی مسئله سوریه در کنگره آمریکا خبر داد.

پوشکوف همچنین این نکته را مورد توجه قرار داد که انگلیس، این متحد قابل اعتماد آمریکا، بعد از بررسی مسئله حمله به سوریه در پارلمان این کشور  و مخالفت نمایندگان با آن، از شرکت در چنین جنگی سرباز زده است. بدین ترتیب حتی اگر مقامات آمریکایی این مسئله را به زبان نمی‌آورند، ولی این  واقعیت در خودداری اوباما از اقدام سریع نظامی علیه سوریه موثر بوده است.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها