امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41526
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 72
کامران باقری لنکرانی وزیر دولت نهم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص دیدار مقام معظم رهبری با ...

کامران باقری لنکرانی وزیر دولت نهم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص دیدار مقام معظم رهبری با اعضای هیئت دولت و تاکید بر شکل‌گیری روحیه جهادی در دولت اظهار داشت: حجم مشکلات اجرایی کشور در هیچ مقطعی کم نبوده است و از این رو اگر قرار باشد به خاطر زیاد بودن مشکلات امکان تحرک و حرکت رو به رشد کشور کم شود، درست نیست.

لنکرانی با تاکید بر اینکه سنگینی کار اجرایی کشور نباید عزم و اراده دولت را تحت تاثیر قرار داده و باعث در جا زدن و عقبگرد آن شود،‌ افزود: نگاه مومنانه به عرصه خدمت این است که ما علیرغم همه مشکلات بدانیم خداوند گلوگاه‌ها و فرجی برای خروج از این مشکلات قرار داده است.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری ادامه داد: دولت باید با تدبیر و با توجه به منافع مردم اقدام کند و در عین حال از مشورت جمعی و صاحب‌نظران نیز برخوردار شود و برای ایجاد روحیه جهادی در مسیر خدمت قرار بگیرد.

وی در همین زمینه به لزوم به حداقل رساندن حاشیه‌ها در دولت اشاره کرد و ادامه داد: وجود سلائق مختلف به خودی خود چیز بدی نیست اما آنها حق ندارند از موضع قوه مجریه و یا حاکمیت اعمال نظر و اعمال وجود کنند چرا که در این صورت حرکت پرشتاب دولت متوقف خواهد شد.

لنکرانی یادآور شد: هر گاه چنین نگاهی در دولت‌ها حاکم بوده است برکات زیادی برای کشور به دست آمده و دولت به پیشرفت‌هایی رسیده اما در غیر این صورت ما همواره شاهد پسرفت دولت‌ها بوده‌ایم.

وزیر دولت نهم در خصوص توصیه رهبر معظم انقلاب به دولت برای جلوگیری از بروز زمینه‌های فساد به پیام 8 ماده‌ای رهبری برای مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: بیش از 10 سال از صدور آن پیام می‌گذرد و یکی از نکات آن این بود که مدیران دستگاه اجرایی نباید به دنبال توجیه عملکرد زیرمجموعه خود باشند.

وی بر همین اساس اضافه کرد:‌ دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند تا زمینه شکل‌گیری فساد را از بین ببرند و اگر فسادی هم رخ داد خود مدیران باید نسبت به آن برخورد سختی داشته باشند تا از این طریق زمینه‌های فساد بعدی را از بین ببرند و این در واقع آزمون بزرگ دولت‌هاست.

لنکرانی شفافیت در تصمیم‌گیری و اعلام به هنگام تصمیم‌گیری‌ها را از عوامل بازدارنده فساد اداری و مالی دانست و خاطرنشان کرد: در این صورت افرادی که در حاشیه تصمیم‌گیری‌ قرار دارند نمی‌توانند با رانت‌خواری و به صورت خارج از روال خواسته‌های خود را تامین کنند.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با تاکید بر اینکه هیچ کس با رشد اقتصادی کشور مخالف نیست اما اگر کسی بخواهد از رانت‌خواری و به ویژه رانت اطلاعاتی استفاده و اقدام به ثروت‌اندوزی کند باید با آن برخورد شود،‌متذکر شد: قوه مجریه باید در عرصه فسادستیزی یک الگو باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها