امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41546
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد مهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز یکشنبه طی اخطاری در صحن علنی مجلس با اشاره به لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور اعاده شده از شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان در هنگام رد مصوبات مجلس باید صریحا علت رد را نیز به خانه ملت اعلام کند.

وی به برخی ایرادات شورای نگهبان به لایحه اصلاح قانون نظام صنفی کشور اشاره کرد و افزود: اگر در مواد این لایحه اشکال قانون اساسی یا شرع وجود دارد باید از سوی شورای نگهبان به مجلس اعلام شود تا مجلس بداند چه اشکالاتی از سوی شورای نگهبان گرفته شده است.

محمد حسن ابوترابی که ریاست مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به اخطار مفتح گفت: شورای نگهبان ظرف ده روز از تاریخ وصول مصوبات آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد و چنانچه مغایر با قانون یا شرح باشد ارجاع می‌دهد.

وی اضافه کرد: تاکیدی بر اینکه شورای نگهبان علت را بیان کند، نیست اما ایرادات هر چه شفافتر باشد طبیعتا مجلس هم می‌تواند به صورت بهتری اصلاحات را انجام دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها