امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41555
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 21
ابوترابی عضو کمیسیون قضایی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس اظهارداشت: ما در حال حاضر درخصوص حمل و نگهداری سلاح سرد هیچ قانونی نداریم اما طرح ...

ابوترابی عضو کمیسیون قضایی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس اظهارداشت: ما در حال حاضر درخصوص حمل و نگهداری سلاح سرد هیچ قانونی نداریم اما طرح ممنوعیت استفاده از سلاح سرد به زودی در کمیسیون قضایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: 90 درصد افرادی که به قتل می‌رسند معمولاً با سلاح سرد و توسط جوانان کشته می‌شوند.

ابوترابی با اشاره به طرحی که در حال حاضر در کمیته حقوق علمی در انتظار بررسی کمیسیون قضایی است، گفت: در صورتی که این طرح به قانون تبدیل شده و به تصویب برسد، حمل، نگهداری، خریداری، فروش و ساخت سلاح‌های سرد همچون پنجه بوکس و زنجیرهایی که کاربرد ضرب و جرح دارند ممنوع شده و حاملین آنها به حبس از 6 ماه تا یک سال محکوم می‌شوند.

وی گفت: بسیاری از زورگیرها سلاح سرد به همراه دارند اما چون قانونی برای برخورد با این افراد نیست نمی‌توانیم جلوی آنها را بگیریم به همین جهت یکی از ویژگی‌های مثبت این قانون برخورد با زورگیران است.

عضو کمیسیون قضایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی در این زمینه دیگر نتیجه‌بخش نیست چرا که همه می‌دانند که حمل سلاح سرد خطر دارد و در صورت تصویب قانون، حاملین آن به حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم می‌شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها