امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41575
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «شاهد الله شاهد» سخنگوی طالبان پاکستان با تکذیب خبر مذاکره محرمانه با ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام آباد، «شاهد الله شاهد» سخنگوی طالبان پاکستان با تکذیب خبر مذاکره محرمانه با دولت اعلام کرد: در هیچ زمینه‌ای با دولت به توافق نرسیده‌ایم.

وی افزود: طالبان اعتمادی به مذاکرات مخفیانه پاکستان با این گروه ندارند بنابراین باید نمایندگان واقعی دولت برای شرکت در مذاکره مشخص شوند.

سخنگوی طالبان در مصاحبه با رسانه‌های خارجی به ویژه بی بی سی اردو ابراز داشت: دولت سعی دارد با بزرگ جلوه دادن مذاکرات مخفیانه خود با شبه نظامیان، ناکامی خود را در زمینه برقراری امنیت در کشور توجیه کند اما طالبان حاضر نیستند مخفیانه مذاکره کنند و اگر توافقی صورت گیرد، مردم و رسانه‌ها از آن آگاهی خواهند یافت.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته، دولت پاکستان مدعی شد که با 2 گروه از طالبان وارد مذاکره شده است.

«پرویز رشید» وزیر اطلاع رسانی دولت در مصاحبه با رسانه‌ها عنوان کرد: مذاکره با طالبان را آغاز کرده‌ایم تا از کشته شدن افراد بی‌گناه جلوگیری شود و حد‌اقل بتوانیم آتش‌بس موقت را برقرار کنیم.

وی افزود: ما آمادگی کامل برای مذاکره داریم فقط طالبان باید مشخص کنند با کدام شاخه از این گروه گفت‌وگو کنیم.

پرویز رشید در پاسخ به سوأل خبرنگاری درباره جلب اعتماد اپوزیسیون برای مذاکره با طالبان نیز خاطرنشان کرد: با اپوزیسیون در ارتباط هستیم اما هیچ یک از نمایندگان اپوزیسیون در مذاکره با طالبان شرکت نخواهد کرد.

اختلاف بین گروه‌های مختلف طالبان درباره مذاکره با دولت پاکستان طی روزهای گذشته بالا گرفته است و این گروه یکی از رهبران ارشد خود را به خاطر حمایت از این مذاکرات برکنار کرد.

برخی کارشناسان بر این باورند که این اقدام نشان از افزایش شکاف و اختلاف بین گروه‌های مختلف طالبان برای ورود به روند صلح و مذاکره با دولت جدید پاکستان است.
انتهای پیام/خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها