امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41581
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انقلاب اسلامی همان‌گونه که محصول فعالیت‌های گسترده‌ گروه‌ها و اقشار مختلف جامعه بوده است، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انقلاب اسلامی همان‌گونه که محصول فعالیت‌های گسترده‌ گروه‌ها و اقشار مختلف جامعه بوده است، باید از زبان افرادی متفاوت و متعدد نیز بازگو شود تا علاوه بر دسترسی جامع‌تری به جزئیات وقایع، چگونگی و زوایای گوناگون وقایع نیز پدیدار شوند.

کتاب خاطرات جواد مقصودی اطلاعات سودمندی از وقایع دهه‌ی 1330 و فعالیت‌های «گروه شیعیان» که راوی خود از اعضای شورای مرکزی آن بوده است و تاکنون اطلاعات کمی درباره‌ آن منتشر شده‌ است، در اختیار پژوهشگران تاریخ انقلاب اسلامی می‌گذارد.

این گروه بعد از فوت آیت‌الله العظمی‌ بروجردی و تشکیل هیئت مؤتلفه‌ اسلامی‌ یکی از ارکان مؤتلفه‌ اسلامی ‌شد. همچنین وی خاطرات نسبتاً جامعی از آغاز نهضت اما‌م‌ خمینی، فعالیت‌های مبارزان با رژیم پهلوی در دوران تبعید امام و وقایع مربوط به این دوره ارائه داده‌ است. همچنین با توجه به مسئولیت راوی در مدرسه‌ رفاه و مدرسه‌ علوی خاطرات دستِ اولی از نخستین روزهای ورود امام و فضای سیاسی نخستین سال‌های انقلاب در این کتاب آمده است.

همچنین با عنایت به اداره‌ ستاد نماز جمعه توسط راوی به‌مدت 27 سال، خاطرات منحصر به‌ فردی در این زمینه نیز ارائه شده‌ است.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی این کتاب را در شمارگان 1500 نسخه و 316 صفحه و با قیمت 8200 تومان منتشر کرده است.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها