امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41593
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، ویراپا مویلی وزیر نفت هند در نامه‌ای به نخست‌وزیر این کشور توضیح داد: دهلی‌نو در سال جاری مالی ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، ویراپا مویلی وزیر نفت هند در نامه‌ای به نخست‌وزیر این کشور توضیح داد: دهلی‌نو در سال جاری مالی می‌تواند با افزایش واردات نفت از ایران 8.5 میلیارد دلار در هزینه‌های ارزی خود صرفه‌جویی کند.

وی توضیح داد: اگر دهلی‌نو در سال 2014-2013 واردات نفت از ایران را افزایش دهد، می‌تواند 8.5 میلیارد دلار در هزینه‌های ارزی خود صرفه‌جویی کند؛ چراکه ایران پول نفت خود را به روپیه دریافت می‌کند.

وزیر نفت در این نامه استراتژی‌های کاهش خروج ارز از هند و مقابله با کاهش ارزش روپیه را تشریح و خاطرنشان کرد که دهلی‌نو احتمالا حدود 13 میلیون تن نفت در سال 2014-2013 از ایران وارد خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، هند در سال جاری مالی که از  آوریل آغاز شده است، تاکنون 2 میلیون تن نفت از ایران وارد کرده است.

وزیر نفت هند در نامه خود آورده است: واردات 11 میلیون تن نفت دیگر طی این سال مالی با درنظر گرفتن قیمت 105 دلار برای هر بشکه نفت، از خروج 8.47 میلیارد دلار ارز از هند جلوگیری می‌کند.

مویلی توضیح داد: افزایش واردات از ایران و انجام یک سری اقدامات در بخش انرژی می‌تواند برای هند صرفه‌جویی ارزی بالغ بر 20 میلیارد دلار در بر داشته باشد.

بر اساس این گزارش، پیشنهاد مویلی، دولت هند را برای افزایش واردات از تهران تشویق کرده است.

چیدامبارام وزیر دارایی هند درحالی که خواستار افزایش واردات نفت از ایران شد، گفت: در چارچوب تحریم‌های سازمان ملل و با پایبندی کامل به این تحریم‌ها، جا برای واردات بیشتر نفت از ایران وجود دارد.

ایران به سبب تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا، پول نفت صادراتی خود به هند را به روپیه دریافت می‌کند و افزایش واردات از تهران می‌توانند ازرش پول ملی هند، روپیه را تقویت کند.

در 7 ماه نخست سال جاری میلادی، ورادات نفت هند از ایران 46 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت و به 185 هزار و 700 بشکه در روز رسید.
انتهای پیام/آ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها