امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41607
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) خانه ملت یک ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) خانه ملت یک فوریت طرح تاسیس صندوق حمایت از کشت دانه‌های روغنی را مورد بحث قرار داده و با 105 رای موافق، 13 رای مخالف و 12 رای ممتنع از 220 نماینده حاضر در جلسه، به تصویب نرساندند.

در جریان بررسی این طرح، غلامرضا نوری قزلجه نماینده بستان‌آباد در مجلس در سخنانی به عنوان طراح، اظهار داشت: هم اکنون در کشور ما عمده مصرف روغن از طریق واردات تامین می‌شود و بدین ترتیب ارز زیادی به واردات روغن اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه نزدیک به 90 درصد روغن مصرفی ما از طریق واردات تامین می‌شود، گفت: ضرورت دارد یک اقدام ویژه و به خصوصی در راه توسعه کشت دانه‌های روغنی و نیل به خودکفایی در جهت تامین روغن داشته باشیم.

نوری قرلجه در بخشی از سخنانش تصریح کرد: تاسیس یک صندوق برای حمایت از کشت دانه‌های روغنی، می‌تواند زیرساختی را فراهم کند و البته یک فوریت و ضرورت این طرح هم برای آن است که عمده روغن مصرفی کشور ما وارداتی است و بدین شکل هم ارز زیادی سالانه صرف خرید روغن می‌شود، لذا برای بهبود این وضعیت باید تدابیری اتخاذ شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها