امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41608
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 52
به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دوفوریت طرح انتزاع و تفکیک وزارتخانه‌های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در ...

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دوفوریت طرح انتزاع و تفکیک وزارتخانه‌های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پس از آنکه این طرح در صحن علنی مطرح شد، تعدادی از نمایندگان مجلس با بیان «2-2» مخالفت خود را با این طرح اعلام کردند.

پس از آنکه محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد این طرح برای بررسی دوفوریت تقدیم هیئت رئیسه شده، از ایرج ندیمی نماینده لاهیجان خواست که به عنوان طراح، سخنرانی کند.
ندیمی هم در ابتدای سخنان خود گفت ما این طرح را قبل از تشکیل دولت جدید تقدیم هیئت رئیسه کرده بودیم و نظرمان هم این بود که برخی ادغام‌ها به چند دلیل موفق نبوده و ناکام شدند.

وی افزود: باید پس از آنکه چند وزارتخانه با یکدیگر ادغام شدند، در موضوع نیروی انسانی یا تعدیل آنها اقداماتی انجام می‌شد که صورت نگرفت؛ ما دنبال آن هستیم که بگوییم اگر ادغامی با اهدافی انجام شد، این اهداف باید محقق شوند ولی ما ندیدیم در حوزه‌های راه و شهرسازی اقداماتی صورت گیرد.

نماینده لاهیجان در مجلس در بخشی از سخنانش تصریح کرد: به ما خبر می‌رسد که وزارت راه و شهرسازی بیش از 120 هزار میلیارد تومان تعهد ایجاد کرده و قریب 55 هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن مهر استفاده شده است.

ندیمی با تاکید بر اینکه باید ادغام‌ها را ساماندهی کرد و به داد آن رسید، گفت: ادغام وزارتخانه‌ها هیچ اثر مثبتی در حوزه اجرایی نگذاشت و ما در این زمینه نگرانی‌مان را ابراز می‌کردیم.

پس از سخنرانی ندیمی، سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد رئیس وقت جلسه از وی پرسید آیا می‌خواهید دوفوریت این طرح مطرح شود یا نه که ندیمی پاسخ داد: هر چه هیئت رئیسه تصمیم‌گیری کند، ما تابع هستیم.

سپس نائب رئیس مجلس گفت: ظاهرا نمایندگان موافق مطرح شدن این طرح نیستند و با این اعلام، طراحان تفکیک وزارتخانه‌های راه و مسکن طرح‌شان را پس گرفتند و از مطرح شدن دوفوریت آن انصراف دادند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار