امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4162
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۶
تعداد بازدید: 176
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت معاونان غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی در اولین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت معاونان غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی در اولین گردهمایی خود در سال جدید، طی بیانیه‌ای اعلام کردند: در برابر پدیده شوم و ناپسند قاچاق، تبلیغات غیرمجاز و عرضه فرآورده‌های دارویی، آرایشی، بهداشتی و تجهیزات و ملزومات مصرفی غیرمجاز، برخورد قاطع معاونتهای غذا و دارو و سازمانهای انتظامی و قضایی مورد تأکید است و در این راستا الزام در اجرای طرح کنترل اصالت و سلامت و الصاق برچسب مذکور با آرم متولی سلامت کشور ضروری است. 

بنابراین گزارش معاونان غذا و داروی دانشگاه‌های سراسر کشور همچنین در این بیانیه ضمن استقبال از تاسیس معاونت طب سنتی در وزارت بهداشت برضرورت اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و نظارت مناسب در حوزه ارائه خدمات دارویی سنتی و طبیعی و برخورد قاطع با متخلفین و سودجویان در این عرصه تاکید کردند.

در این بیانیه همچنین برنامه‌ریزی تکمیلی و راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند نظارت، اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات دارویی به بیماران در شفاف‌ترین و سریعترین شکل ممکن مورد تأکید قرار گرفته و همچنین بر تخصیص مکفی و به موقع منابع ارزی و ریالی لازم برای تأمین مواد اولیه دارویی و نیز داروهای وارداتی از سوی بانک مرکزی، مورد تأکید و درخواست نظام سلامت قرار گرفته است.

معاونان غذا و دارو در ادامه بیانیه خود از رسانه‌های جمعی خواسته‌اند به منظور پیشگیری از جنگ نرم دشمن و مقابله با ناامنی روانی در زمینه تأمین دارو، در اطلاع‌رسانی شفاف و واقعی و هماهنگی با مسئولان سازمان غذا و دارو و معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌ها اقدام کنند.

سازمان غذا و دارو و معاونتهای غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی  طی بیانیه ای آمادگی و توان کامل خود را برای بهره مندی هموطنان از سالم‌ترین و بالاترین سطح خدمات دارویی، سلامت و امنیت غذایی اعلام کرده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها