امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41622
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا نزدیک به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در گزارشی در خصوص ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا نزدیک به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در گزارشی در خصوص اظهارات شب گذشته باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا که به ارجاع طرح حمله به سوریه اختصاص داشت، تصریح کرد: اوباما با این سخنان خود، نه تنها بار دیگر حمله نظامی به سوریه را لوث کرد بلکه اسرائیل را در 4 حوزه به دردسر انداخت:

1- بلوک سیاسی ایران – سوریه – حزب‌الله تقویت شد؛

2- تهران می‌تواند بدون هراس از دخالت آمریکا به برنامه هسته‌ای خود ادامه دهد؛

3- حزب‌الله اکنون می‌تواند از حمایت خود از بشار اسد خوشحال باشد؛

4- بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، تلاش‌های 6 ساله خود برای دست‌یابی به تفاهم با باراک اوباما را شکست خورده یافت.

دبکا با اشاره به اینکه اوباما از ابتدا نیز به دنبال حمله محدود با موشک‌های تام‌هاوک به سوریه بود، به توانایی‌های این موشک اشاره کرده که با برد 2500 کیلومتر و وزن 450 کیلوگرم تنها قادر به تخریب اهداف سطحی است و نمی‌تواند ذخایر زیرزمینی تسلیحات شیمیایی سوریه را هدف قرار دهد. از سوی دیگر این موشک‌ها به تنهایی قادر به نابودی توان نیروی هوایی سوریه هم نیستند.

اوباما با به تاخیر انداختن حملات موشکی خود به سوریه همچنین به دولت این کشور فرصت داد تا بیشتر هواپیماهای خود را به آشیانه‌های امن منتقل کند. از سوی دیگر، موشک‌های سوریه نیز ظاهرا در زیر زمین مخفی شدند. حتی مراکز فرماندهی ارتش سوریه نیز می‌توانند در این تاخیر از دسترس موشک‌های آمریکایی خارج شوند از جمله مرکز فرماندهی لشکر چهارم زرهی که مسوولیت حفاظت از دمشق و رئیس‌جمهور سوریه را برعهده دارد.

در فهرستی که پنتاگون برای حمله در اختیار اوباما قرار داده بود مراکز فرماندهی ارتش سوریه نیز مدنظر قرار داشت. هدف قرار دادن این اهداف می‌توانست توان عملیاتی ارتش سوریه را کاهش دهد. علاوه بر آن، «سلیم ادریس»، از فرماندهان شورشیان سوری نیز فهرست 35 مرکز نظامی را برای حمله در اختیار آمریکایی‌ها قرار داده بود.

در حال حاضر در صورتی که حتی حمله نظامی صورت پذیرد، بیشتر منابع نظامی در اختیار رئیس‌جمهور سوریه دست‌نخورده باقی می‌ماند و دست وی برای ادامه جنگ باز خواهد بود.

گفتنی است، شب گذشته باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که دولت وی آماده حمله نظامی به سوریه است اما تصمیم نهایی در خصوص این حمله را باید کنگره اتخاذ کند. کنگره آمریکا نیز اعلام کرده که هفته دوم سپتامبر در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کند.

دولت آمریکا مدعی است که حکومت سوریه از سلاح شیمیایی علیه شهروندان سوری استفاده کرده است اما دولت سوریه قویا این اتهام را رد می‌کند.

بازرسان سازمان ملل متحد برای گزارش‌دهی در خصوص حملت شیمیایی مزبور 3 هفته وقت خواسته‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها