امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41628
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان در جلسه شورای مشاورین خود با طرح ایجاد یک مرکز فرهنگ آموزش ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «الماس‌بیک آتامبایف» رئیس جمهور قرقیزستان در جلسه شورای مشاورین خود با طرح ایجاد یک مرکز فرهنگ آموزش اسلامی موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری «اسلام اس- ان- گ»، «قادر مالک‌اف» اسلام‌شناس و متخصص مسائل اسلامی قرقیزستان که در نشست شورای مشاورین رئیس جمهور حضور داشت از موافقت رئیس جمهور این کشور برای ایجاد مرکز فرهنگ آموزش اسلامی خبر داد.

وی با بیان اینکه الماس‌بیک آتامبایف به شدت نگران اوضاع مذهبی جامعه است، افزود: وی با ایده پیشنهادی من در راستای ایجاد یک مرکز آموزش اسلامی سنتی در جهت احیا و گسترش فرهنگ اسلامی سنتی موافقت کرد و این ایده مورد حمایت ایشان قرار گرفت.

مالک‌اف تصریح کرد که هدف ما از ایجاد چنین مرکزی احیاء سنت‌های مذهبی نیاکان به شکلی صحیح و گسترش فرهنگ اسلامی در میان جوانان است. ضمن اینکه با بکارگیری روحانیون و امامان جماعت در این طرح و با پرداخت مستمری ماهیانه، مشکل مالی آنان نیز حل خواهد شد.

وی با اشاره به این که هدف ما ترویج فرهنگ اسلامی در میان جامعه و بویژه جوانان و بالا بردن سطح آگاهی آنان از اسلام سنتی است، تأکید کرد که ما با بکارگیری و آموزش فرهنگ اسلامی قادر خواهیم بود با اعتماد به نفس با افراط‌گرایی و سازمان‌های افراطی مقابله کنیم.

این مسئله در حالی است که آتامبایف در نشست مشاورین خود مهمترین مسائل کشوری و مذهبی را مورد بررسی قرار داد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها