امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۱:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41635
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۴
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این توافقنامه که به امضای محمد رجبی رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس و علیرضا سلطانشاهی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این توافقنامه که به امضای محمد رجبی رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس و علیرضا سلطانشاهی دبیر کمیته و رئیس مرکز مطالعات فلسطین رسیده است، همکاری‌ها میان طرفین با بهره گیری متقابل طرفین از منابع اطلاعاتی، ظرفیت ها و فرصت های پژوهشی، مطالعاتی، فرهنگی و تخصصی و گزارش اقدامات خود از طریق رایان نامه «ایمیل»، تارنما «وب سایت»، نشریات و ماهنامه را افزایش خواهد داد.

علیرضا سلطانشاهی دبیر کمیته و رئیس مرکز مطالعات فلسطین با حضور در کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی تفاهم‌نامه همکاری با این مرکز را امضا کرد.

طبق این تفاهم‌نامه طرفین در طراحی و اجرای طرح‌های پژوهشی راهبردی، کاربردی، افکارسنجی، نیازسنجی مورد نیاز طرفین همکاری و مشارکت خواهند داشت.

برگزاری سخنرانی‌های علمی، هم‌اندیشی و نشست‌های تخصصی، سمینارها و همایش‌های علمی و فرهنگی مشترک و برگزاری دوره‌ها، کارگاه‌های آموزشی، نمایشگاه‌های علمی و پژوهشی مشترک در موضوعات مورد علاقه طرفین از مفاد دیگر این تفاهم نامه است.

بخش دیگر این تفاهم‌نامه در مورد تبادل دانش و محصولات علمی، فرهنگی و فراهم کردن امکان دسترسی آسان به منابع علمی، نشریات و سایر مدارک علمی و سایر منابع کتابخانه‌ای و آرشیوی فراهم کردن تسهیلات لازم برای بهره‌برداری متقابل از امکانات نرم‌افزاری نظیر بانک‌های اطلاعاتی و دسترسی به کتابخانه‌های دیجیتال، ایجاد زمینه‌های لازم برای بهره‌گیری از ظرفیت و توانمندی‌های پژوهشگران دو طرف در امور آموزشی ـ پژوهشی، هیئت‌های تحریریه نشریات، مشاوره و نظارت بر طرح‌های پژوهشی است.

همچنین طرفین این تفاهم‌نامه تعهد کردند که ضمن لینک کردن وب‌سایت‌های طرفین،‌ به همکاری در زمینه تالیف و ترجمه متون و انتشار کتب، نشریات و ویژه‌نامه‌های علمی و فرهنگی و آموزشی و پژوهشی و تبادل تجربیات و دستاوردهای فنی و علمی طرفین با یکدیگر بپرازند.

برگزاری نمایشگاه‌های مشترک در زمینه محصولات علمی و فرهنگی و همچنین ایجاد امکان بازدید علمی کارشناسان دو طرف از مجموعه همدیگر و برگزاری نشست‌های تخصصی و انتقال تجربیات از مفاد این تفاهم‌نامه است.

کتابخانه مجلس و مرکز مطالعات فلسطین همچنین در زمینه‌های حفاظت و دیجیتالی کردن مواد کتابخانه‌ای یا آرشیوی طرفین، بررسی ذخائر دو طرف در زمینه اسناد و کتب مرتبط با طرف مقابل و تهیه تصویر منابع و ارسال، بهره‌گیری از مشاوره‌های تخصصی و همکاری طرفین در توسعه خدمات و بانک‌های اطلاعاتی و همکاری فنی و مشاوره‌ای طرفین در زمینه سازماندهی، ساماندهی و فهرست‌نویسی منابع با یکدیگر همکاری خواهند داشت.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها