امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4164
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۶
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عصر 26 ماه نوامبر سال 2003 مأموران بندر النخوط امارات از کشف جسد مثله شده یک زن در داخل یک چمدان با خبر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عصر 26 ماه نوامبر سال 2003 مأموران بندر النخوط امارات از کشف جسد مثله شده یک زن در داخل یک چمدان با خبر شدند.

مأموران پلیس امارات با حضور در محل کشف جسد دریافتند جسد متعلق به یک زن جوان تبعه کشور روسیه است که به طرز وحشتناکی به قتل رسیده و سپس جسد وی مثله شده و در داخل این چمدان به آب انداخته شده است.

مأموران بررسی خود را برای شناسایی هویت این زن آغاز کردند تا اینکه مشخص شد این جسد متعلق به زن جوانی به نام "واسیل چیکاوان ایرنیا ولادمیر اونا " است.

پلیس امارات تحقیقات خود را ادامه داد تا اینکه مشخص شد مقتوله که در این کشور به نادیه معروف است در شرکت یک تاجر ایرانی به نام کاظم الف مشغول به کار بوده است.

پلیس امارات کاظم را دستگیر کرد و به تهران فرستاد و کاظم در تهران مورد بازجویی قرار گرفت.

سرانجام پس از بازجویی و انجام مراحل مختلف رای دادگاه درباره اتهامات وارده به کاظم الف صادر شد.

در رای دادگاه شعبه 1144 دادگاه عمومی تهران آمده است:

پس از بازجویی و تحقیقات از متهم کاظم الف و رسیدگی به اتهام وی منتهی به صدور حکم برائت وی می‌گردد.

با التفات به جامع اوراق و محتویات پرونده غیر از اظهارات آقایان هاشم ف و طالب ت با وی مبنی بر اینکه به تحریک آقای کاظم الف مرتکب قتل خانم آریتا ملقب به نادیه گردیده‌اند و اینکه بعدا از اقاریر و اعتراف خود عدول نمودند و اقاریر و اعتراف اولیه خود را ناشی از لجبازی و خصومت و اخراج بستگان درجه یک خود از درمانگاه ولی‌اله اعلام داشتند که این موضوع اخراج بستگان از درمانگاه صحت داشته و صرف‌نظر از صحت سقم با التفات به قاعده اقرار عقلاء علی‌ انفسهم جایز اقرار هر فرد نسبت به خود فرد نافذ است و ارزش قضائی دارد و مضافاً اقاریر باید براساس اصول و قوانین شرع و مقرون به واقع باشد و با اوضاع و احوال قضیه منطبق باشد. اظهارات و اقاریر متهمین نسبت به یکدیگر را نمی‌توان به عنوان دلیل بر مجرمیت دیگری تلقی نمود.

در پرونده متهم موصوف در تمام مراحل تحقیقات مقدماتی چه در پلیس کشور امارات متحده و مراجع قضائی آن کشور و تمام مراحل تحقیقات مقدماتی، پلیس کشور ایران و مرجع قضائی کشور ایران موکداً منکر بزه انتسابی گردیدند و دلیلی بر مجرمیت مشارالیه در پرونده منعکس نمی‌باشد.

علی‌هذا به لحاظ فقد ادله اثباتی و اقناع وجدانی و با استظهار از اصل برائت مستنداً به اصل 37 قانون اساسی و بند یک ماده 177 قانون آئین دادرسی کیفری حکم برائت مشارالیه صادر و اعلام می‌گردد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها