امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۰۶:۱۸
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41656
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا عزیزی در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: آنچه دیروز فریاد ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا عزیزی در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس گفت: آنچه دیروز فریاد انقلاب اسلامی را در حنجره و مشت‌های گره‌ کرده مردم مظلوم منطقه به موج بیداری اسلامی تبدیل کرد، امروز مورد تعرض خیانتکاران به ملت مسلمان مصر و سایر کشورهای منطقه و مستکبران جهانی به مسلخ امت اسلامی تبدیل شده و رنگ و بوی خیانت به خود گرفته است.
وی افزود: کدامین آزادی‌خواه منصف است که حال و روز مردم مظلوم فلسطین را طی دهه‌ها بر خود نهیب نزده باشد و با حفظ محاصره و کشتار فلسطینیان، فریب مجسمه‌های آزاد‌ی‌نما را بخورد؟
عزیزی ادامه داد: کدامین انسان عادل است که دخالت فریبکاران بین‌المللی را در اوضاع سوریه و ارسال سلاح‌های حتی شیمیایی برای شورشیان را ببیند و آن را با واکنش همین فریبکاران در کشتار و نسل‌کشی مسلمانان در میانمار و دیگر کشورها مقایسه کند و رفتار دوگانه آنها را تشخیص ندهد و کدام اصل دموکراسی حتی از نوع غربی اجازه لشکر‌کشی به کشور دیگر بدون خواست و میل ملت و دولت آن کشور را می‌دهد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: سیاست جنایتکاران جانی در بر هم زدن نظم و آرامش منطقه برای فروش تسلیحات به حاکمان ساده‌لوح از یک سو و چپاول ثروت ملت‌های منطقه از سوی دیگر تولد فرزند نامشروعی همچون اسرائیل غاصب را به دنبال دارد. ایرانیان، مسلمانان و آزادیخواهان جهان در پای اعتقاد به صلح و حقوق منطقه ایستاده‌اند و از آن کوتاه نمی‌آیند چه رسد به اینکه تجاوز به یک کشور اسلامی دیگر مانند سوریه که در خط مقدم مقاومت قرار دارد را تحمل کنند که اگر جنایتکاران به خود جرات چنین جسارتی را بدهند مسلمانان منطقه و آزادیخواهان جهان به فرمان مقتدایشان حضرت امام خامنه‌ای دست متجاوزین را برای همیشه از منطقه کوتاه خواهند کرد.
عزیزی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی همواره تعاملات مناسب توام با احترام با کشورهای دوست را دارا بوده است کمااینکه جمهوری اسلامی ایران با بهره‌مندی از ظرفیت‌های گوناگون و متنوع علمی، صنعتی، گردشگری و انرژی ضمن آمادگی برای همکاری‌های جدید دارای تعاملات سازنده با سایر کشورها بوده است و روز به روز به سطح و مقدار آن افزوده می‌شود. مخصوصا با استقرار دولت یازدهم با شعار تدبیر و امید در تقویت روابط دوستانه بین‌المللی و بهبود فضای اقتصادی اجتماعی و فرهنگی تلاش می‌شود.
وی افزود: رای و حمایت معنا‌دار مجلس شورای اسلامی از اکثریت قاطع کابینه پیشنهادی رئیس‌جمهور نشان از حمایت منطقه‌ای مجلس و آمادگی برای همکاری و کمک به دولت یازدهم مطابق خواست مردم و منویات مقام معظم رهبری در جهت رفع دغدغه‌ها را دارد چرا که موفقیت هر دولت برخواسته از آراء مردم و تنفیذ رهبری با هر گرایش و سلیقه‌ای موفقیت نظام اسلامی است.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز مجلس دو واقعیت مهم پایان رقابت بین نامزدها و طرفدارانشان و نیز آغاز به کار و تلاش همه‌جانبه برای تحقق حماسه اقتصادی را به خوبی درک کرده است. از سوی دیگر دولت باید با اتکا به تمام ظرفیت‌های کشور و استفاده از موقعیت بی‌بدیل و راهبردی و ابزار و امکانات خود زمینه‌ساز بستر‌های همکاری همه قوا و توانمندی‌های کشور در جهت هم‌افزایی برای رفع مشکلات کشور باشد. غنیمت شمردن لحظه لحظه‌های فرصت برای مردم از سوی مجلس و دولت در جهت تداوم استقلال و ایستادگی ملت ایران و اعتلای آینده کشور ضروری است.
عزیزی خاطرنشان کرد: حماسه سیاسی 24 خرداد 92 اعتماد و امید مردم که بزرگترین سرمایه کشور است و همچنین حسن اعتماد مقام معظم رهبری به این دولت آن را از پشتوانه قوی برخوردار می‌کند. تحقق حماسه اقتصادی نیز انشاءالله با همکاری قوا و همکاری مردم شکل خواهد گرفت.
وی افزود: خوشبختانه با تاکید مقام معظم رهبری و خواست مردمی جهت افزایش ظرفیت‌های اقتصادی از طریق اقتصاد دانش‌بنیان و تولید ثروت از طریق فناوری برای توسعه متوازن و توجه به مناطق محروم و روستاها از برنامه‌های دولت یازدهم است.
نماینده مردم شیروان خطاب به وزیر نیرو اظهار داشت: شرکت مهاب قدس طبق اصل 44 قانون اساسی 15 درصد آورده اولیه دولت است که توسط شما لغو شده است. به شما تذکر می‌دهم که امضای خود را پس بگیرید و با این کار خود باعث ناراحتی مردم در 5 استان نشوید و نیز کاری نکنید که نمایندگان این پنج استان رای اعتماد خود را از شما پس بگیرند.
عزیزی همچنین در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف خواستار رسیدگی مسئولان به این مشکلات و رفع آنها شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار