امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41661
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین آذین نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز پارلمان در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین آذین نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز پارلمان در جلسه‌ای آیین‌نامه‌ای خطاب به وزیر نیرو مشکل کمبود آب شرب در تعداد زیادی از روستاهای رفسنجان و نیز موضوع کیفیت بسیار نامطلوب آب را مطرح کرد.

وی همچنین گفت: میزان نیترات و آرسنیک آب در حوزه انتخابیه‌ام بیش از حد مجاز است که باید مسئولان مربوطه به این موضوع رسیدگی کنند تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

وی در ادامه به موضوع نحوه تقسیم‌بندی بودجه بین استان‌ها اشاره کرد و گفت: ظاهرا بسیاری از شاخص‌ها و عدالت در تقسیم‌بندی بودجه بین استان‌های کشور رعایت نمی‌شود، تنها 18 درصد از بودجه هر استان در اختیار استانداران قرار می‌گیرد و 82 درصد باقیمانده در اختیار مرکز است که آنان تعیین می‌کنند به چه شکل هزینه شود، این مسئله موجب می‌شود تقسیم بودجه بین استان‌ها با لابی‌ها و دخالت‌های افراد تقسیم شود و موجب بی‌عدالتی می‌شود.

آذین در بخش دیگری از سخنانش از رئیس مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه خواست که تذکر دهند تا حداقل 50 درصد بودجه هر استان در اختیار استانداران قرار گیرد.

وی در خاتمه گفت: از رئیس جمهور هم می‌خواهم در تقسیم بودجه استان‌ها عدالت و شاخص‌ها را رعایت کنند تا نمایندگان مجلس به جای وظایف اصلی‌شان که قانونگذاری است دنبال لابی‌گری و پیگیری در این زمینه نباشند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها