امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4167
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۴۶
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از شبکه خبری یورونیوز، دادگاه اروپایی (هیات قضایی اتحادیه اروپا اعزامی به کوزوو) 5 شهروند کوزوو به جرم قاچاق ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از شبکه خبری یورونیوز، دادگاه اروپایی (هیات قضایی اتحادیه اروپا اعزامی به کوزوو) 5 شهروند کوزوو به جرم قاچاق اعضای بدن انسان محکوم کرد.

سنگین‌ترین حکم صادره، 8 سال و مربوط به یکی از پزشکان پرشتینا بود.

با این حال یک متهم ترک پرونده و یک صهیونیستی به نام «موشه هارل» که از او به عنوان مغز متفکر این باند تبهکار نام برده می‌شود، هنوز محاکمه نشده ‌است.

فروپاشی این باند تبهکار در سال 2008 سر و صدای زیادی در کوزوو به راه انداخته بود.

«جاناتان رتل» دادستان ویژه اتحادیه اروپا در کوزوو ضمن استقبال از احکام صادره گفت: هنوز موانع زیادی بر سر راه عدالت و رضایتمندی کامل قربانیان آسیب‌پذیر این پرونده از قبیل تحت پیگرد قرار دادن مظنونان در سطح بین‌المللی و پرداخت غرامت به قربانیان وجود دارد.

وی افزود: امیدواریم به حکم امروز بعنوان آغازی برای جاری ساختن عدالت و تامین امنیت قربانیان نگاه شود.

این گروه سازمان‌یافته با فریب شهروندان فقیر عمدتا از کشورهای مولداوی، قزاقستان، روسیه و ترکیه و وعده رقم‌های بالا، آنها را برای فروش و پیوند اعضایشان به کوزوو قاچاق می‌کرده‌اند.

جراحی مربوطه در درمانگاه «مدیکوس» در حومه پریشتینا صورت گرفته است و دریافت‌کنندگان اعضا، عمدتا ثروتمندانی از آلمان، کانادا و رژیم صهیونیستی بوده‌اند.

قاچاقچیان هر عضوی از بدن را حدود 100 هزار یورو به مشتریان خود فروخته‌اند در حالیکه مبلغی کمتر از 15 درصد آنرا به فرد صاحب عضو پرداخت کرده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها