امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41679
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۴
تعداد بازدید: 108
به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، درحالیکه «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی روز شنبه خود اعلام کرد که به دنبال مجوز ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، درحالیکه «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی روز شنبه خود اعلام کرد که به دنبال مجوز کنگره برای اقدام نظامی محدود در سوریه است،‌ «پیتر کینگ» سناتور جمهوریخواه آمریکا از «نیویورک» با صدور بیانیه ای، از اوباما به دلیل چنین اظهاراتی و اعلام اینکه درصدد مشورت و رایزنی با کنگره با محور سوریه است، انتقاد کرد.

این جمهوریخواه آمریکایی در بیانیه خود نوشته است که: رئیس جمهور اوباما در حال واگذار کردن مسئولیت خود به عنوان فرمانده کل قوا و تضعیف اقتدار رؤسای جمهور آینده (آمریکا) است؛ رئیس جمهور نیازی ندارد که کنگره مجوز حمله به سوریه را بدهد.

درحالیکه اوباما پیشتر استفاده سوریه از تسلیحات شیمیایی در جنگ داخلی این کشور را خط قرمزی توصیف کرده بود که با واکنش آمریکا روبرو می شود، کینگ در بیانیه خود مدعی شده است که: رئیس جمهور به رای 535 عضو کنگره آمریکا برای اجرایی کردن خط قرمز خود (در قبال سوریه) نیازی ندارد.

واشنگتن پست در ادامه خبر خود آورده است که راه های متعدد و کمی برای تفسیر بیانیه کینگ وجود دارد و به نظر می رسد که معنای سطحی بیانیه این جمهوریخواه، استدلال وی درباره تفکیک قوا در آمریکا باشد؛ این نوع برداشت از معنای این بیانیه به معنای تضعیف قدرت و نقش کنگره آمریکا است و سیاستمداران آمریکایی اغلب چنین کاری نمی کنند.

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشته است که بیانیه صادر شده از سوی کینگ فراتر از اعلام این نکته است که اوباما نیازی به مشورت با کنگره درباره سوریه ندارد؛ بر اساس تحلیل این روزنامه، کینگ در بیانیه خود می گوید که اوباما حقیقتا نباید با کنگره مشورت کند.

درحالیکه تصاویر متعددی در رسانه های خبری منتشر شده اند که نشان می دهند حملات شیمیایی اخیر در سوریه از مناطق تحت کنترل شورشیان مسلح سوری صورت گرفته اند و از طرف دیگر با وجود اینکه برخی از شورشیان مسلح در مصاحبه با خبرنگار آمریکایی خبرگزاری «آسوشیتدپرس» اذعان کرده اند که آنها تصادفا از سلاح شیمیایی استفاده کرده اند، اما آمریکا باز هم مدعی است که دولت سوریه مسئول این حملات است و بنابراین باید با اقدام نظامی محدود مجازات شود.

دولت سوریه هرگونه استفاده از تسلیحات شیمیایی در جنگ داخلی این کشور را رد کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها