امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41681
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی انتشار آلبوم موسیقی «اینک از امید» به اهنگسازی شاهین شهبازی و آواز صادق شیخ‌زاده که به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پی انتشار آلبوم موسیقی «اینک از امید» به اهنگسازی شاهین شهبازی و آواز صادق شیخ‌زاده که به تازگی نیز این اثر رتبه دوم فستیوال icm اتریش را به خود اختصاص داده است، این آلبوم در بخش آواز نامزد دریافت نشان خیام از دانشنامه «فردریک لونورمان» کشور فرانسه شد.
دانشنامه لونورمان یک ماهنامه تخصصی در زمینه خاور شناسی است که نام رمان نویس مشهور کشور فرانسه را یدک میکشد و به هنرهای شرقی در حیطه فرهنگ مردمان آن سرزمین‌ها می‌پردازد، آلبوم «اینک از امید» به دلیل استفاده موضوعی صحیح از اشعار خیام درباره امید و بهره جویی از نعمت زیستن نامزد این نشان شده است.
نشان خیام معادل یک مدرک تخصصی در زمینه فرهنگ است که هر سال از سوی دانشنامه لونورمان فرانسه به یکی از کشورهای دارای تمدن بیش از هزار سال اهدا میشود.
لازم به توضیح است هم اکنون 174 هنرمند و فرهنگ پژوه از سراسر دنیا که روی رباعیات خیام ارائه مطلب کرده‌اند، نامزد دریافت این نشان هستند و صادق شیخ زاده تنها نماینده ایران و یکی از نامزدهاست.
مراسم برگزاری داوری و اعطای این نشان 29 سپتامبر در شهر استراسبورگ برگزار خواهد شد. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها