امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41685
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۵
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این کارگردان اروپایی می‌گوید قصه فیلم تاریخی او ارجاعاتی به تاریخ معاصر اروپا و مشکلات متعدد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این کارگردان اروپایی می‌گوید قصه فیلم تاریخی او ارجاعاتی به تاریخ معاصر اروپا و مشکلات متعدد اجتماعی آن دارد.

نقش اصلی فیلم را سایرس رونان بازیگر جوان و انگلیسی زبان سینما بازی خواهد کرد. او در این فیلم  نقش ملکه مری را بازی خواهد کرد.

ملکه مری جوانی جاه‌طلب و قدرت طلب بود و به دلیل تلاش برای سرنگون کردن حکومت دختر عموی خود ملکه الیزابت اول انگلستان، شهرت تاریخی دارد.

عمل و اقدام ملکه مری که با حمایت قاطع بسیاری از کاتولیک‌ها همراه بود(و لقب یک کودتا را گرفت)، با شکست مواجه شد، مدتی بعد از این ماجرا وی دستگیر به زندان حبس ابد شد.

اما ماجرای ملکه مری در همین جا خاتمه نیافت، او پس از مدتی حبس در زندان، به اعدام محکوم شد. این موضوع، بعدها به صورت یک رویداد پرسر و صدای تاریخی درآمد.

مایکل هیرست که در کارنامه خود فیلم نامه درام‌های تاریخ «الیزابت» و «خانواده سلطنتی تودور» را دارد، این روزها در حال نگارش فیلم‌نامه «ملکه مری اسکاتلندی» است.

در کار نگارش فیلم‌نامه این درام دوره‌ای تلخ تاریخ، پنه‌لوپ اسکینر نمایش‌نامه نویس سرشناس انگلیسی هم با هیرست همکاری دارد.

به نوشته نشریه اسکرین اینترنشنال، قرار است کلید فیلم‌برداری «ملکه مری اسکاتلندی» اوایل سال جدید میلادی در انگلستان زده شود.

تهیه کنندگان این درام مستقل تاریخی امیدوارند آن را برای نمایش عمومی در اواخر فصل پائیز سال 2014 آماده کنند، تا بتواند در رقابت‌های اسکاری حضور فعالی داشته باشد.

اعضای آکادمی اسکار معمولا استقبال خوبی از درام‌های شرح حال گونه تاریخی می‌کنند و در بسیاری از موارد، بازیگران اصلی این فیلم‌ها موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگران مرد و زن سال شده‌اند.

سوزان بیر با فیلم «بهشت» (2010) به شهرت جهانی رسید. این فیلم موفق به دریافت چند جایزه اسکار شد و راه را برای ساخت فیلم‌های انگلیسی زبان این فیلم ساز فراهم کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها