امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41693
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین حسینی‌نیا معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین حسینی‌نیا معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست خبری هفته تعاون در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص وضعیت تغییرات هیئت مدیره و دبیر کل اتاق تعاون اظهار داشت: اجرای دقیق و مر قانون فارغ از هر گونه حاشیه و جنجال خواسته وزیر و بخش تعاون است و تجربه نشان می‌دهد قانون باید به درستی اجرا شود و از این طریق نیز همه باید در این باره اقناع شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید این کار به صورت قانونی انجام شود، ادامه داد: تغییر هیئت مدیره اتاق تعاون یک بحث داخلی است که طی تشریفات قانونی باید انجام شود و وزارتخانه در آن دخالتی ندارد.

معاون تعاون وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه انتخاب دبیر کل اتاق تعاون نیز باید طبق دستورالعمل و نظارت انجمن نظارت و تعاون، انجام شود، گفت: طبق ماده 38، ویژگی‌هایی برای انتخاب دبیر کل در نظر گرفته شده است که این انجمن تایید خواهد کرد.

به گفته حسینی‌نیا صورتجلسه تغییرات اتاق تعاون به وزارتخانه ارسال شد که از 7 نفر اعضاء هیئت مدیره، 6 نفر آن را امضاء کرده بودند و یک نفر اعتراض داشت، که تشریفات قانونی انجام نشده بود و مجددا بعد از انجام تشریفات قانونی، صورتجلسه تغییرات مجدد به وزارتخانه ارسال شد که مورد تایید وزارتخانه است.

وی از تایید دبیرکل جدید اتاق تعاون در روزهای آینده خبر داد و گت: این موضوع با رعایت ضوابط توسط انجمن نظارت انجام خواهد شد و به اتاق ابلاغ می‌شود.

وی در پاسخ به سؤال دیگر فارس؛ مبنی بر چگونگی اجرای سند توسعه تعاون بیان داشت: در اجرای این سند همه مباحث بخش تعاون پیش‌بینی شده است و در صورتی که بخواهیم به سهم 25 درصدی این بخش برسیم باید 40 درصد سرمایه‌گذاری‌ها در قالب تعاونی انجام شود و اکنون راهی که رفتیم رسیدن به سهم 25 درصدی تا پایان برنامه پنجم ممکن نیست.

وی تأکید کرد: باید سند تعاون مبنای بودجه‌ریزی قرار گیرد که سال گذشته این اتفاق رخ نداد و به آن توجه نشد و حتی ردیف بودجه این بخش حذف شد که امیدواریم در اصلاحیه بودجه مجدداً تأمین اعتبار شود.

حسینی‌نیا افزود: طبق قانون باید 30 درصد از درآمدهای ناشی از واگذاری‌های دولت به این بخش تعلق گیرد که در مجموع 55 هزار میلیارد ریال می‌شود اما اکنون کمتر از یک درصد به این بخش اختصاص یافته است.

وی همچنین در خصوص اعتبارات صندوق توسعه ملی برای بخش تعاون تصریح کرد: 12 هزار میلیارد ریال برای این بخش در نظر گرفته شده که شرط آن پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد تعاونی‌ها بود و در این راستا 2 هزار تعاونی معرفی شده که 850 تعاونی به تایید رسیده و به بانک عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند، که در مجموع 7 هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است.

به گفته معاون تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی این بخش جایگاه فرابخشی دارد و بسیاری از دستگاه‌ها باید به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند و معاونت تعاون و وزارتخانه حالت دبیرخانه‌ای برای بخش تعاون دارد و در عمل تعاونی‌ها مسئول کار هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها