امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41707
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۱
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی‌اکبر آقایی نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، در نطق میان‌ دستور ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس علی‌اکبر آقایی نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی، در نطق میان‌ دستور خود در صحن علنی گفت: آنچه برای دولت می‌تواند اولویت اول باشد و نمایندگان ملت نیز خود را در این زمینه مسئول می‌دانند کاهش تورم، رونق تولید و رونق در معیشت مردم است. بهبود وضعیت اقتصادی، فاصله نگرفتن مسئولیت از مردم، ارتباط نزدیک مسئولین و نخبگان و کاهش شکاف بین فقیر و غنی می‌تواند اقتدار دولت و محبوبیت را در دهه پیشرفت و عدالت تقویت کند.

وی افزود: ماجراجویی آمریکا و رژیم صهیونیست با مشارکت رژیم‌های مرتجع منطقه علیه سوریه و دخالت نظامی به بهانه استفاده از سلاح‌های شیمیایی جامعه ملل متحد را در نگرانی محض منشور ملل متحد و حقوق بشر فرو برده است به طوری که قبل از ارائه گزارشات بازرسان سازمان ملل متحد آمریکا با پیش داوری انتصاب این عمل به دولت سوریه در تدارک و اعزام ناوهای جنگی برای حمله به این کشور است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ادعای دروغین آمریکا برای تحقق اهداف شوم و پلیدش در تاریخ برای اولین بار نیست. حمله به عراق به بهانه سلاح‌های کشتار جمعی و علی‌رغم تجهیز آن کشور به سلاح‌های شیمیایی در حمله به ایران و حمایت از کودتای 28 مرداد علیه دولت ملی مصدق، دادن جایزه به فرمانده ناو جنگی ویلنسن به خاطر سرنگونی هواپیمای مسافر‌بری ایران، حمایت از تروریسم به خصوص تروریست‌های سوریه در ناامن کردن این کشور، همه ناشی از روحیه جنایت‌آمیز شیطان بزرگ (آمریکا) است و این در شرایطی است که ایران کنگره بزرگداشت 17 هزار شهید تروریستی را برگزار کرده است.

آقایی خاطرنشان کرد: من در عجبم دلباختگی شیوخ مرتجع اعراب و اردوغان در ارتباط با صهیونیست‌ها و آمریکا به خصوص برای در اختیار قرار دادن دلار‌های نفتی و پایگاه‌های نظامی برای حمله به سوریه از برای چیست؟ با این همبستگی و پیمان با اسرائیل و آمریکا علیه کشور اسلامی سوریه آیا اعتباری بین ملت‌های مسلمان خواهید یافت؟

وی خطاب به اردوغان اظهار داشت: شما گفتید انتقام 9 شهید ترک سال 89 در حمله رژیم صهیونیستی به کشتی مرمره آبی ترکیه که حاوی کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه بود را از اسرائیل می‌گیرید. به غزه می‌روید و غزه را از محاصره صهیونیست آزاد می‌کنید. غرامت شهدای ترکیه ای در حمله اسرائیل را می‌گیرید و حتما آن رژیم را به عذرخواهی از این اقدام جنایتکارانه وادار می‌کنید. پس چه شد نه تنها چنین نشد بلکه اسرائیل شما را نیز هم‌پیمان خود و همراه آمریکا برای حمله به کشور اسلامی سوریه کرد. آیا فکر اعتبار ملت خود و ملت ترکیه را کرده‌اید؟ بدانید دلبستگی شما به آمریکا و اسرائیل در حمله به سوریه در آینده نه چندان دور دامن شما را نیز خواهد گرفت. اگر دولت سوریه دوست شما نیست ملت سوریه که دوست و برادر مسلمان شماست و قطعا دشمن ملت ترکیه هم نیست ولی بدانید از دولت آمریکا و صهیونیسم برای ملت ترکیه و حکومت شما دوستی پدیدار نیست.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: صهیونیسم و امپریالیسم دو دشمن قسم‌خورده ملت‌های مسلمان هستند و ملت ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید دانست که صهیونیسم همیشه یک تهدید علیه منطقه و کشورهای اسلامی است. باید یقین دانست که طولی نخواهد کشید که پیکان گلوله‌های صهیونیستی آمریکا برای ملت مسلمان ترکیه نشانه خواهد رفت. همانطور که برای 9 نفر از اتباع این کشور فعال در عرصه حقوق بشر در کشتی مرمره آبی نشانه رفت و این انتقام کماکان در انتظار همه ملت‌های مسلمان است.

آقای اظهار داشت: بهتر نیست مقامات ترکیه به جای دل بستن به آمریکا و صهیونیسم به خدا و ملت‌های مسلمان و ملت ترکیه دل ببندند؟ آمریکا و اسرائیل نیز باید بدانند طبق ماده 51 از فصل هفتم منشور ملل متحد حق دفاع مشروع و حمله متقابل برای دولت سوریه محفوظ است و این کشور می‌تواند از خود دفاع کند.

وی ضمن تشکر از رئیس‌جمهور به خاطر اهتمام در نجات دریاچه ارومیه در اولین جلسه هیئت دولت اضافه کرد: آنچه ضروری به نظر می‌رسد و در مکاتبات استاندار استان آذربایجان غربی بدان اشاره شده است این است که این موضوع نیازمند مسئولیت معاون اول رئیس‌جمهور در کارگروه نجات دریاچه با حضور وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی کشور و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و سازمان حفاظت محیط زیست و استانداران آذربایجان غربی شرقی و کردستان به عنوان سه حوزه آبریز دریاچه ارومیه است که فصل‌الخطاب کارگروه باشد وگرنه شخص وزیر نیرو به عنوان یک عضو قادر به اتخاد تصمیم متقابل قابل قبول برای سایر وزرا به خصوص در چارچوب اصل یکصد و بیست و هفتم قانون اساسی نخواهد بود. دستور فرمایید در اولیه جلسه شورای عالی آب که به ریاست جنابعالی تشکیل می‌شود موضوع دریاجه ارومیه در حضور شما مطرح و تصمیم‌گیری لازم در این خصوص انجام شود.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در تمام توافقات ایران و ترکیه به خصوص معاون اول رئیس‌جمهور در دولت نهم و دهم و نخست وزیر و وزیر اقتصاد و توسعه ترکیه به افتتاح توام بازارچه‌های مرزی تاکید شده است. به خصوص تعهدات ترکیه بر این اساس بوده که مرز راضی و سلماس توامان افتتاح شود. اکنون چون مرز راضی به شرط افتتاح مرز سلماس افتتاح شده است طرف ترک تمایلی به اجرای تعهدات فیمابین به خصوص تسریع در افتتاح بازارچه سلماس نشان نمی‌دهد لذا دولت جمهوری اسلامی ایران باید دولت ترکیه را به بازگشایی بازارچه سلماس ملزم کند و یا بازارچه راضی را برای تحقق هر دو مورد به حالت قبل از افتتاح برگرداند.

آقایی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابی خود از مسئولین خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار