امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۱۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41725
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «تورنتو سان»، همزمان با تشدید احتمال حمله نظامی به سوریه، جزئیاتی درباره نقش حمایتی کانادا از جنگ داخلی در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «تورنتو سان»، همزمان با تشدید احتمال حمله نظامی به سوریه، جزئیاتی درباره نقش حمایتی کانادا از جنگ داخلی در سوریه منتشر شده است.

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه کانادا، این کشور از آوریل سال 2012 میلادی تاکنون، در اقدامی که تبلیغات ضد دولتی علیه سوریه محسوب می شود، بودجه ای معادل 5.3 میلیون دلار به مخالفان سوریه تخصیص داده است.

بر اساس خبر درج شده در این روزنامه، بودجه دولت کانادا به شورشیان سوری کمک کرده است که یک شبکه رادیویی قاچاقی تاسیس کنند و از این بودجه برای آموزش روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان به منظور افزایش سریع اعتبار بین المللی برای مخالفان و انتشار گزارش های داخل سوریه استفاده کرده اند.

کانادا همچنین مدعی شده است که 650 هزار دلار را به مرکز عدالت و پاسخگویی سوریه داده است تا آنها این بودجه را صرف ساخت یک پایگاه اطلاعاتی امن کنند که هدف از ایجاد این پایگاه، پشتیبانی از تحقیق و جمع آوری مدارک مرتبط با نقض حقوق بشر در سوریه و استفاده از این مدارک علیه و توسط دولت انتقالی سوریه و علیه دولت فعلی این کشور ادعا شده است.

تامین تجهیزات ارتباطاتی برای شورشیان سوری نیز یکی از اولویت های دولت کانادا محسوب شده است.

در ادامه این خبر به کمک های مالی کانادا برای تامین پیش پرداخت دستگاه های ارتباط اینترنت ماهواره ای برای مخالفان دولت سوریه نیز اشاره شده است.

درحالیکه آمریکا با ادعای استفاده دولت دمشق از تسلیحات شیمیایی در جنگ داخلی این کشور، خود را برای حمله به سوریه آماده می کند، تورنتو سان در پایان خبر خود آورده است که «استفان هارد» نخست وزیر و «جان برد» وزیر امور خارجه کانادا قاطعانه تاکید داشته اند که نقش این کشور در هرگونه مداخله نظامی در سوریه کاملا نمادین خواهد بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها