امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41752
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 158
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،مراسم تودیع حمید شاه‌آبادی معاون سابق وزیر ارشاد اسلامی و همچنین معارفه علی ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،مراسم تودیع حمید شاه‌آبادی معاون سابق وزیر ارشاد اسلامی و همچنین معارفه علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم که با حضور تعداد قابل توجهی از هنرمندان عرصه‌های مختلف موسیقی، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی برگزار شد، داود گنجه‌ای برای لحظاتی در جایگاه قرار گرفت و به علی جنتی وزیر ارشاد و مرادخانی معاون هنری جدید وزیر ارشاد اسلامی خوش آمد گفت.

وی تأکید کرد: وزیر خوشبختی ملت را می‌خواهد از نفاق و دورویی بیزار است حرف زیادی برای گفتن ندارم اما تأکید می‌کنم که مملکت همیشه به هنر افتخار می‌کند من همیشه یک استاد موسیقی می‌مانم اما تنها یک خواهش دارم امیدوارم مؤسسه هنرمندان پیشکسوت در فعالیت‌های خود کوشا باشند و یک نکته را یادآوری می‌کنم که هنرمندان را در هنگام زندگیشان مورد تکریم قرار دهیم وقتی از دنیا رفتند تجلیل از آنها فایده‌ای ندارد. من 33 سال بدون متون و واژه اینجا در خدمت مردم بودم اجازه دهید انتقاد کنیم.

سپس جلیل رسولی خوشنویس به روی سن آمد و سخن خود را با این عبارت آغاز کرد که «ای جان فدای آنکه دلش با زبان یکی است» سپس رسولی از دکتر روحانی به خاطر انتخاب علی جنتی برای وزارت ارشاد تشکر کرد و به علی جنتی برای انتخاب مرادخانی برای سمت معاونت هنری تشکر کرد.

وی به تعدد شاخه‌های هنری اشاره کرد و گفت: تعداد هنرمندان و سلایق آنها متکثر است و مدیران هنری باید با هنرمند همراه باشند رونق اقتصاد در شکوفایی هنر مؤثر خواهد بود من به عنوان هنرمندی که 50 سال سابقه فعالیت در زمینه خوشنویسی دارم جز تعداد کمی از آثارم را نفروختم که معتقدم آثارم باید برای مردم کشورم بماند. خوشنویسی و نقاشی خط در ایران حرف اول را در دنیا می‌زند اما ما حتی یک موزه برای خوشنویسی نداریم آثار ما در گوشه‌ای از خانه‌هایمان خاک می‌خورد. تاکنون از آثار ما آنگونه که باید حمایت نشده من 5 کتاب از آثارم تاکنون با هزینه شخصی به چاپ رساندم اکنون در مقابل شما کسی ایستاده که مخاطبان آثارش کم نیستند، هنرمندان بسیاری چون من اینجا هستند.

در ادامه این مراسم، شاه‌آبادی در جایگاه قرار گرفت و گفت: تشکر می‌کنم که این امکان فراهم شد تا بتوانم در کنار کارکنان محترم وزارت ارشاد خدمتی هر چند اندک به اهالی هنر انجام دهم آنچه اتفاق افتاده محصول خدمت من است امیدوارم آقای مرادخانی که اخلاق و حسنات را داراست و آشنایی با او و اخلاقش همیشه برایم درس می‌داد در کار خود موفق باشد. امیدوارم هنر به شأنی که باید برسد.

وی افزود: بنای دادن گزارش از آنچه که گذشت ندارم در کنار آمارهای کمی که کم هم نیستند در کارهایی که انجام گرفته به کیفیت توجه داشتم تلاش کردیم تا هیچ یک از فعالیت‌های ما با بی‌برنامگی، عجله و برنامه‌زدگی انجام نشود به جرأت می‌توانم بگویم از 53 طرح جدیدی که شکل گرفت 23 طرح از 30 تا 70 درصد رشد داشته است. هیچ یک از اقدامات ما بدون وجود سند بالادستی انجام نگرفته است اگر به حوزه تئاتر و تعدد اجراها در سالهای اخیر توجه کنیم اگر به تعداد گروه‌هایی که در استانها دارای پروانه موقت هستند دقت کنیم که اکنون 670 گروه هستند و دهها از این گروه‌ها موفق به کسب پروانه دائم شده‌اند درخواهیم یافت ظرفیت‌های ملی ما بسیار بالقوه است و معتقدم جهت‌گیری‌های ما در عرصه هنر باید مبتنی بر نگرشی کلان باشد. در این راستا باید به جایگاه فرهنگ و هنر توجهی ویژه صورت گیرد تأکید می‌کنم که هنر عرصه دست‌اندازی دشمن است هنر باید بیان کننده افکار دینی و ملی ما باشد. از آنجا که این نگاه در دوره قبل حاکم بود مورد مطالعه قرار گرفت امیدوارم با تحول طبیعی که در آغاز هر دولت اتفاق می‌افتد توجه به این نگاه کلان ادامه پیدا کند و مطمئنم وزیر محترم نیز به این موضوع نگاه ویژه دارد.

شاه‌آبادی ادامه داد: نگاه به هنر با تغییر دولتها از بین نخواهد رفت.

معاون سابق وزیر ارشاد در امور هنری با تأکید بر احترامش به هنرمندان گفت: عذرخواه شما هستم بابت بسیاری از کوتاهی‌ها که بعضی به سبب ناآگاهی است و برخی دیگر با وجود آگاهی من اتفاق افتاده اگر حقی به سبب تصمیم ناشیانه من از هر یک از هنرمندان ضایع شده بر من ببخشید.

شاه‌آبادی سپس ادامه داد: از علی جنتی سپاسگزارم به واسطه آنکه این امکان را برایم فراهم کرد که بتوانم در عرصه فرهنگ در آینده‌ آنچه بر دوش دارم انجام دهم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار