امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41759
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، این روزها وقتی رسانه‌ها را ورق می‌زنیم، تغییر و تحول در وزار‌تخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌های مختلف نظرمان را به ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، این روزها وقتی رسانه‌ها را ورق می‌زنیم، تغییر و تحول در وزار‌تخانه‌ها، سازمان‌ها، نهادها و ارگان‌های مختلف نظرمان را به خود جلب می‌کند.

حجت‌الاسلام حسن روحانی، ریاست جمهوری در 13مرداد ماه سال جاری وزرای پیشنهادی خود را برای تصدی 18 وزارتخانه معرفی کرد و وزرای پیشنهادی در23 مردادماه آراء اعتماد را از نمایندگان مجلس کسب کردند و  این زمان، آغاز تحولی دوباره در کشور شد.

در این میان سازمان‌هایی وجود دارند که فعالیت آن‌ها تحت‌نظر مقام معظم رهبری است که از جمله این سازمان‌ها می‌توان به سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اشاره کرد.

این روزها گویی پس‌لرز‌ه‌های تغییر و تحول به سازمان‌های مزبور نیز رسیده است.

سازمان اوقاف و امور خیریه نهاد اداره‌کننده موقوفات در ایران است. قلمرو فعالیت این سازمان شامل «موقوفات عام فاقد متولی یا مجهول التولیه و موقوفات خاصه و اماکن مذهبی اسلامی و همچنین اثلاث باقیه و بقعه های متبرکه، محبوسات، نذور، صدقات و هر مال دیگری که به غیر از عنوان وقف برای امور عام‌المنفعه و خیریه اختصاص یافته و مؤسسات و انجمن‌های خیریه‌ای که از طرف دولت یا سایر مراجع ذیصلاح به سازمان محول شده باشد.» است.

رئیس این سازمان از طرف ولی فقیه تعیین می‌شود. رئیس کنونی این سازمان حجت‌الاسلام علی محمدی است که از آبان ماه سال 1388، این مقام را بر عهده دارد و جانشین حیدر مصلحی شد.

گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که حجت‌الاسلام محمد حسین موسی‌پور، گزینه‌های نهایی برای ریاست این سازمان در سال 92 است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها