امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41782
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در حکمی دادستان کل کشور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‌‏آباد، «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان در حکمی دادستان کل کشور ترکمنستان و تعدادی از مقامات عالی‌رتبه قوه قضاییه، امنیتی و انتظامی را از سمت‏‌های خود برکنار کرد.

تلویزیون ملی ترکمنستان روز یکشنبه در گزارشی ضمن تأیید مطلب فوق، تصریح کرد که رئیس جمهور ترکمنستان شب گذشته جلسه ویژه شورای امنیت ملی این کشور را برگزار کرده و در این جلسه «یارانمراد یازمراداف» دادستان کل کشور ترکمنستان را از کار برکنار کرد.

به گفته رئیس جمهور ترکمنستان، وجود نواقص جدی در انجام وظایف محوله، بی‌نظمی، عدم نظارت مطلوب بر پرسنل و نیروهای دادستانی از مهمترین دلایلی است که دادستانی کل کشور ترکمنستان از سمت خود برکنار می‏‌شود.

یازمراداف دادستانی کل کشور در تابستان سال 2011 از سمت رئیس دیوان عالی این کشور به سمت دادستانی کل کشور ترکمنستان منصوب شده بود.

این گزارش حاکی از آن است که رئیس جمهوری ترکمنستان در این جلسه همچنین «مولامبردی قارایوف» دادستان کل عشق‌‏آباد پایتخت کشور ترکمنستان را نیز به خاطر سوء‌استفاده از موقیعت شغلی و نیز «بایمراد آلتایوف» معاون وزیر امنیت ملی ترکمنستان که مسئول در امور شهر عشق‏‌آباد بود را نیز به خاطر نواقص در انجام وظایف از این سمت‏‌ها برکنار کرد.

علاوه بر این، رئیس جمهور ترکمنستان در سخنانی «سردار دوردی‏اف» معاون وزیر امور داخله این کشور را نیز مورد سرزنش شدید قرار داد.

رئیس جمهور ترکمنستان همچنین در پایان جلسه شورای امنیت ملی این کشور «آماندوردی خاللی‏اف» رئیس دیوان عالی را از این سمت برکنار و به عنوان دادستان کل کشور جدید ترکمنستان معرفی کرد.

بردی محمداف همچنین «بگنچ چاری‏اف» که پیشتر وزیر دادگستری ترکمنستان بود به عنوان رئیس دیوان عالی (دادگاه عالی) این کشور منصوب کرد.

«بگمراد محمداف» که پیشتر معاون وزیر دادگستری ترکمنستان بود به عنوان وزیر جدید دادگستری این کشور معرفی شد.

رئیس جمهور ترکمنستان در پایان جلسه ویژه شورای امنیت ملی این کشور تأکید کرد که انجام وظایف محوله از مهمترین اولویت‌های ارگان‌های امنیتی، انتظامی و قوه قضایی این کشور می‏‌باشد و مأمور و مقامی که در انجام وظایف بی‌اعتنایی می‌کند و مسؤلیتی احساس نمی‏‌کند، هیچگونه جایگاهی در ارگان‏‌های امنیتی، انتظامی و قوه قضایی ترکمنستان ندارند.

تلویزیون ملی ترکمنستان در این گزارش به جزئیات بیشتر علل برکناری مقامات عالی‌رتبه امنیتی، انتظامی و قوه قضایی این کشور اشاره‌‏ای نکرد.

رئیس جمهور ترکمنستان به عنوان فرمانده کل قوا این کشور، کلیه مقامات عالی‌رتبه نیروهای امنیتی، نظامی، انتظامی و قوه قضایی ترکمنستان را منصوب و از کار برکنار می‏‌کند.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها