امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41785
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» می‌گوید هرچند دولت از دموکراسی پارلمانی به آنچه که در مورد سوریه مد نظر نداشت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «ویلیام هیگ» می‌گوید هرچند دولت از دموکراسی پارلمانی به آنچه که در مورد سوریه مد نظر نداشت نرسید، اما به رأی پارلمان احترام می‌گذارد و در اقدام نظامی علیه سوریه مشارکت نمی‌کند.

هفته گذشته پارلمان انگلیس در اقدامی غیرمنتظره به طرح «دیوید کامرون» نخست‌وزیر برای همراهی آمریکا در حمله احتمالی به سوریه، رأی منفی داد و عملا آمریکا اصلی‌ترین متحد خود در قضیه سوریه را از دست داد.

وزیر خارجه انگلیس با تاکید بر اینکه انگلیس دیگر در اقدام نظامی مشارکت نمی‌کند، گفت انگلیس همچنان به تلاش‌های بشردوستانه و دیپلماتیک خود در مورد سوریه ادامه می‌دهد. وی همچنین بر لزوم توقف استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه تصریح کرد. به گفته هیگ، انگلیس به رایزنی در این مورد با کشورهای دیگر ادامه می‌دهد.

آمریکا و انگلیس در حالی دولت سوریه را به حمله شیمیایی به «غوطه» شرقی در حومه دمشق متهم می‌کنند که یکی از دلایل اصلی نمایندگان پارلمان برای مخالفت با حمله به سوریه، نبود مدارک و مستندات در مورد نقش دولت در این حمله بود. حزب کار که اصلی‌ترین نقش را در رأی منفی به این طرح داشته، اعلام کرده است که انگلیس باید «تصمیمات خود را بر اساس شواهد تنظیم کند، نه اینکه شواهدی بر اساس تصمیمات خود بسازد».
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها