امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41805
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 116
«محمد ابو الغار» از رهبران جبهه نجات ملی مصر و رئیس حزب مصر دموکراتیک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، ...

«محمد ابو الغار» از رهبران جبهه نجات ملی مصر و رئیس حزب مصر دموکراتیک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، با ستودن موضع مقامات رسمی مصر در مخالفت با حمله به سوریه، آن را گامی در مسیر صحیح خواند و تاکید کرد: مصر نباید اجازه دخالت نظامی به سوریه را بدهد. زیرا جنگ علیه سوریه منجر به حل بحران این کشور نمی‌شود بلکه تحولات دمشق را پیچیده‌تر می‌کند.

وی نتایج حمله نظامی به سوریه را بسیار خطرناک دانست و افزود:‌ اجرای طرح‌های خارجی و تجزیه سوریه در صدر نتایج این حمله قرار دارند.این امر باعث وخیم شدن اوضاع در همه منطقه بویژه مصر می‌شود زیرا تمام مناطق مرزی مصر با سوریه در حالت جنگ قرار خواهند گرفت. در آن صورت سوریه و فلسطین در صف کشورهایی مانند لیبی قرار خواهند گرفت که سلاح به وفور در آن یافت می‌شود و از هرج و مرج رنج می‌برد.

ابو الغاز با بیان اینکه تاکنون معلوم نشده است که چه کسی از سلاح شیمیای در سوریه استفاده کرده است، افزود: به هر حال حمله شیمیایی غیر قابل قبول است ولی موضوع استفاده از سلاح شیمیای بهانه آمریکا برای جنگ افروزی علیه سوریه است و اگر این سناریو اجرا شود، نتایج بحرانی را در پی خواهد داشت.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها