امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41808
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 178
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم که صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد، ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم که صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد، اظهار امیدواری کرد که همراه شایسته‌ای برای هنرمندان کشور باشد.

وی مهمترین اولویت‌های مدیریتیش را تسهیل در صدور مجوز‌ها، حذف قوانین دست‌وپاگیر و سرو سامان دادن به فعالیت‌های آموزشی  اعلام کرد و گفت: به اعتراف همه دوستداران هنر، فرهنگ و تمدن ایرانی با هنر مردمی آمیخته است . هنر نزد ایرانیان است و بس.

جنتی به این نکته تاکید کرد که: اگر امروز نامی از ایران برجاست که جهانیان را به تعظیم وا می‌دارد، حاصل ممارست هنرمندان است. ما به این مفاخر هنری می‌بالیم و سرافراز هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد:  سپهر مفاخر ایران همواره شاهد ستارگان پرفروغی بوده، با این حال هنر ایرانی و خالقان آن آنگونه که باید و شاید مورد توجه نبوده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مشکلات معاش هنرمندان تاکید کرد و گفت: هنرمند ایرانی باید بر تخت عزت و افتخار بنشیند و دغدغه‌های مالی نباید مانع آفرینش‌ هنری او شود. هنرمند نباید از لحاظ مادی در عذاب باشد و برای حداقل معیشت خود دغدغه داشته باشد. عیار هنرمند ایرانی به حدی بالا است که می‌تواند در صورت فراهم شدن بستر مناسب  آثارش را در دورترین نقاط جهان عرضه کند. این بستر هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی فراهم است اما به هدایت نیاز دارد.

وزیر ارشاد بر این نکته که وزارت ارشاد را مهمترین متولی اجرای سیاست‌گذاری‌های دولت ومعاونت هنری است گفت: حساسیت معاونت هنری و لزوم پاسخگویی مطالبات متعدد هنرمندان، انتخاب معاون هنری را بسیار دشوار کرده بود. تردید نداشتم فردی باید در این سمت قرار گیرد که دردآشنا و البته نام‌آشنا باشد. فردی که مورد اجماع اهل هنر باشد و بتواند در سایه تجربیات و شناخت دقیق این حوزه کاروان هنر ایرانی را به سر منزل مقصود روانه کند. خدمت به اهل هنر با ظرایف روحی خاص و ظرفیت‌های بزرگ، افتخاری بزرگ و کاری دشوار است.

جنتی با تاکید بر دشواری انتخاب معاون امور هنری افزود: گزینه‌های متعددی را بررسی کردیم و در نهایت با توجه به سوابق مدیریتی و اعتماد هنرمندان به نام علی مرادخانی رسیدیم که در سه دهه گذشته همواره در فعالیت‌های مدیریتی هنری سرآمد بوده و جسارتش بر حمایت از هنرمندان شهرت داشته و ایشان علی‌رغم میل باطنی خود این سمت را پذیرفت.

علی جنتی ادامه داد:  تلاش برای افزایش کیفیت جشنواره‌های ملی و بین‌المللی در حوزه تجسمی، توجه جدی به موسیقی مقامی و نواحی در قالب برنامه‌های بلندمدت، احیاء ارکستر ملی و حمایت از آن به عنوان نماد موسیقی کلاسیک ایرانی مهمترین نیاز در بخش موسیقی است.

وزیر ارشاد هم چنین احیاء جشنواره‌های فجر و آیینی-سنتی، تقویت شورای حمایت و حمایت از آثار نمایشی ارزشمند، تقویت گروه‌های حرفه‌ای و ممانعت از اجرای آثار ضعیف در تالارهای مهم نمایشی را مهمترین الویت‌های خود در حوزه تئاتر دانست.

وی همچنین بر استعدادیابی و معرفی افراد نخبه را مورد تأکید قرار داد و از ضرورت ساماندهی مراکز علمی-کاربردی، تقویت جریان خلاق مد و لباس یاد کرد.

وی با تقدیر از تلاش‌های حمید شاه‌آبادی معاون پیشین وزیر ارشاد در امور هنری، یادآور شد: تغییرات در زیرمجموعه‌ها کاملا طبیعی است، به هر حال وضعیت ما مانند تیمی است که می‌خواهد به قله‌ای دست یابد. وقتی مربی تیم می‌بیند یکی از بازیکانان خیلی در زمین دویده و خسته شده است او را جابه‌جا می‌کند و طبیعی است ما همچنان از آقای شاه‌آبادی بهره‌مند شویم. در مجموع امیدوارم با همراهی همه هنرمندان بتوانیم هنر ایرانی را به قله‌های بلند مورد نظرمان در سطح جهانی برسانیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها