امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41820
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 217
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه امروز (یکشنبه) در مراسم ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه امروز (یکشنبه) در مراسم تودیع و معارفه سخنگوی سابق و جدید و همچنین رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه طی سخنانی این نشست را نشستی خانوادگی خواند و گفت: ما رسانه‌ها را جزو خانواده دستگاه دیپلماسی می‌دانیم و با کمک هم هدف واحدی را دنبال می‌کنیم.

وی افزود:‌خدا را شاکرم که این توفیق نصیب من شد و در 42 ماهی که خدمت شما بودم با کمک هم بتوانیم از منافع ملی و حقوق ملت دفاع کنیم.

مهمان‌پرست کار سخنگویی و ریاست مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت خارجه را در موقعیت کنونی وظیفه‌ای حساس خواند و افزود: تغییرات بزرگی در منطقه در حال رخ دادن است و جایگاه جمهوری اسلامی روز به روز بیشتر برجسته می‌شود و با توجه به اینکه دشمنی‌ها در عرصه افکار عمومی توسط دشمنان نظام اوج می‌گیرد این وظیفه دیپلماسی عمومی است که با کمک اقشار مختلف مردم، سازمان‌ها و رسانه‌ها تصویر واقعی از ملت را به نمایش گذاشته و از حقوق آن دفاع کند.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه نقش رسانه‌ها را در این زمینه مهم برشمرد و با اشاره به ریاست جمهوری حسن روحانی و وزارت محمدجواد ظریف افزود: این دوران نوید ارتقاء جایگاه دستگاه سیاست خارجی را در حدی که شایسته آن است می‌دهد و امیدواریم بتوانیم برای کشور قدم‌های بزرگتری برداریم.

مهمان‌پرست با ذکر این نکته که خوشبختانه وزیر جدید خودش اهل دیپلماسی عمومی است و در فضای مجازی فعال می‌باشد و به اهمیت و جایگاه دیپلماسی عمومی آگاه و بر آن تاکید دارد،‌ خاطرنشان کرد: این موضوع برای ما و خانم افخم توفیق بزرگی است و امیدواریم با کمک همه دستگاه‌ها جایگاه دیپلماسی عمومی را تقویت و ردیف بودجه مشخصی برای آن تخصیص داده شود و ما بتوانیم رسانه‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و... را که به شکلی می‌تواند به تحقق اهداف سیاست خارجی کمک کند را زیر بال و پر خود قرار دهیم.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه با اشاره به مصاحبه ها، نشست‌های خبری و ... خود در طی مدت انتصابش به این سمت گفت: فکر می‌کردم که این وظیفه ماست که باید سیاست خارجی را بین مردم ببریم و فاصله مسئولان، سیاست خارجی با مردم را کم کنیم و نیازمندیم از نظرات مردم در سیاست خارجی استفاده کنیم.

وی نقش رسانه‌ها و خبرنگارانی که بعد از وقایع سال 88 با احساس وظیفه برای دفاع از منافع ملی، بحث‌های سلیقه‌ای را کنار گذاشتند، ارزشمند خواند و از همکاران خود در مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای و همچنین سایر معاونت‌های وزارت خارجه قدردانی کرد وافزود: این کار حاصل همه بخش‌های وزارت خارجه بود.

مهمان‌پرست با بیان اینکه در بخش رسانه‌ای و دیپلماسی عمومی همکاران حرفه‌ای داریم افخم را نتیجه تجربیات بیست و چند ساله در این حوزه برشمرد و افزود: خوشحالیم که سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای یکی از اعضای خانواده ماست و خانم افخم فرد بسیار شایسته‌ای برای تصدی در این سمت است.

وی به ظریف به خاطر انتخاب، نوآوری و ابتکارش در ایجاد فضای استفاده مناسب‌تر از خانم‌ها تبریک گفت و افزود: انشاءالله راه باز می‌شود و خانم‌هایی که از این توانمندی بهره‌مند هستند استعداد خود را به نمایش بگذارند.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه لحظات حضورش در سمت سخنگویی و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای را بهترین لحظات برشمرد و افزود: اگر توفیقی حاصل شد با حمایت خدا بود. پاسداری از حقوق ملت بزرگ ایران وظیفه بزرگی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها