امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41838
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 120
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، حسین مظفر معاون نظارت مجلس در پاسخ به استعلام مهدی چمران رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره اخبار مجلس، حسین مظفر معاون نظارت مجلس در پاسخ به استعلام مهدی چمران رئیس شورایعالی استان‌ها که درباره انتخاب بیش از 2 دوره شهردار توسط شورای شهر به طور رسمی از رئیس مجلس استعلام کتبی کرده بود که اظهار داشت: در قانون ممنوعیتی برای این موضوع وجود ندارد.

وی گفت: به دنبال جلسات کارشناسی مشترک معاونت‌های قوانین و نظارت و مشاورین رئیس مجلس که به منظور بررسی ابهام مطرح شده در مورد امکان انتخاب مجدد شهرداران در شهر مربوطه و بازبینی همه سوابق و اسناد و مشروح مذاکرات مجلس در اصلاح و بازنگری قانون «تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران» انجام گرفت، جمع‌بندی نهایی توسط معاونت قوانین مجلس به رئیس مجلس شورای اسلامی گزارش شد.

معاون نظارت مجلس ادامه داد: همزمان با بررسی موضوع برای رفع ابهام مطرح شده، آقای چمران رئیس شورایعالی استان‌ها نیز به طور رسمی از ریاست مجلس استعلام کتبی کردند که دفتر رئیس مجلس پاسخ به استعلام، رسماً به این نحو اعلام داشتند که قانون، ممنوعیتی برای انتخاب شهردار توسط شورای شهر برای بیش از دو دوره قائل نشده است.

مظفر در پایان تأکید کرد: رونوشت پاسخ به استعلام مبنی بر عدم ممنوعیت انتخاب مجدد شهرداران به طور رسمی برای وزیر کشور نیز ارسال شده است و لذا شوراهای اسلامی و دولت هیچ‌گونه ابهام قانونی در امکان انتخاب مجدد شهرداران ندارند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها