امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 41840
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 167
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدعباس عراقچی سخنگوی سابق وزارت امورخارجه امروز (یکشنبه) در مراسم تودیع ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدعباس عراقچی سخنگوی سابق وزارت امورخارجه امروز (یکشنبه) در مراسم تودیع و معارفه سخنگویان سابق و جدید این وزارتخانه طی سخنانی ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) خاطرنشان کرد: این مراسم تودیع و معارفه آقای مهمان‌پرست و خانم افخم است زیرا آْقای مهمان‌پرست در سه سال گذشته ریاست مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای و سخنگویی وزارت خارجه را عهده‌ دار بود و من فقط در دوره انتقالی 4ماهه انجام وظیفه کردم که وقفه‌ای در سخنگویی پیش نیاید و برایم توفیق بود.

وی با بیان اینکه خدا را شاکر هستم که چنین تجربه‌ای را داشتم،‌ خاطرنشان کرد: من تجربه چندانی در حوزه رسانه نداشتم و این تجربه اخیر برای من گرانقدر بود و ارتباط با اصحاب رسانه، دید جدیدی را از اهمیت کار رسانه و دیپلماسی رسانه‌ای در کار سیاست خارجی برایم ایجاد کرد.

عراقچی با بیان اینکه کار دیپلمات بدون کار خبرنگار کامل نیست و این دو مکمل همدیگر هستند، به شهادت دیپلمات‌های ایرانی در مزار شریف و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: این واقعه نشانگر همکاری دیپلمات و خبرنگاران سیاست خارجی و رسانه است.

سخنگوی سابق وزارت خارجه دیپلماسی رسانه‌ای در کنار دیپلماسی عمومی را مفهوم جدیدی خواند و افزود: رسانه می‌تواند نقش بسیار بزرگی را در سیاست خارجی ایفا کند.

عراقچی از زحمات و تلاش‌های مهمان‌پرست و از اینکه توانست این تجربه را در این حوزه داشته باشد، قدردانی کرد و افزود: آقای مهمان‌پرست در دوران ریاست بر مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای و همچنین سخنگویی دستگاه دیپلماسی به خوبی انجام وظیفه کرد و ارتباط خوبی با رسانه‌ها داشت و برای ایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

وی با اشاره به انتصاب مرضیه افخم به عنوان سخنگوی دستگاه دیپلماسی این انتصاب را نقطه عطفی در وزارت امور خارجه و سخنگویی برشمرد و با اشاره به سابقه بیست و چند ساله افخم در تجربه کار با رسانه‌ها اظهار داشت: من از نزدیک شاهد فعالیت‌های خانم افخم بودم و می‌توانم شهادت بدهم که اگر خانم نبود باز هم بهترین گزینه برای سخنگویی وزارت خارجه بود.

سخنگوی سابق دستگاه دیپلماسی با اشاره به تماس‌های رسانه‌ها با وی در مدت تصدی‌اش در این سمت گفت: از همه رسانه‌ها که در این مدت مزاحم‌شان بودم و همچنین مزاحمم بودند تشکر می‌کنم، من از خبرنگارانی که پیگیر و سمج بودند لذت می‌بردم و برای همه آرزوی موفقیت می‌کنم.

وی همچنین از زحمات آقایان رامندی و نکونام مدیران کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت خارجه قدردانی کرد و افزود: سخنگویی همچون تیم فوتبال است که کسی که گل می‌زند مورد تشویق قرار می‌گیرد ولی کار آنهایی که در پشت صحنه هستند نیز تاثیرگذار می‌باشد.

عراقچی به کار فشرده اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای وزارت خارجه اشاره کرد و افزود: مدیون همه کسانی هستیم که در این مدت زحمت کشیدند و برای خانم افخم آرزوی موفقیت می‌کنم.

وی در پایان به شوخی به افخم نصیحت کرد که تولد هیچ نوزادی را تبریک نگوید.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار